KNYGOS „PER TOLI GYVENU. ANTANO MONČIO SUSIRAŠINĖJIMAI“ PRISTATYMAS

Šių metų balandžio 21 dieną, ketvirtadienį, 17.00 valandą,Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, (adresas V. Putvinskio g. 55, Kaunas) kviečiame į Dailininkų sąjungos leidyklos artseria išleistos knygos „Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai“ pristatymą.

Renginyje dalyvaus knygos leidėja ir sudarytoja dr. Danutė Zovienė, menotyrininkas dr. Viktoras Liutkus, režisierius Vytautas Balsys, aktorė ir vertėja Karolina Masiulytė-Paliulienė, režisierius ir videomenininkas Henrikas Gulbinas.

KNYGA „PER TOLI GYVENU. ANTANO MONČIO SUSIRAŠINĖJIMAI"
KNYGA „PER TOLI GYVENU. ANTANO MONČIO SUSIRAŠINĖJIMAI”

Knyga parengta remiantis Antano Mončio namų-muziejaus archyve saugomu dokumentiniu paveldu ir nuotraukomis. Susirašinėjimai, kurių didelė dalis pateikiama šioje knygoje, apima 1949–1993 m., o adresatų gyvenamosios vietos geografija labai plati: Lietuva, JAV, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija, Belgija, Lenkija, Šveicarija, Australija.

Knygoje publikuojami geriausiai A. Mončio kūrybos kelią atskleidžiantys laiškai – nuo pirmųjų žingsnių emigracijoje, Freiburgo dailės ir amatų mokykloje iki pripažinimo užsienyje bei Lietuvoje. Leidinyje pateikiamos svarbiausios A. Mončio gyvenimo ir kūrybos datos, padėsiančios skaitytojui iš laiškuose atsispindinčių įvykių fragmentų geriau susidaryti bendrą vaizdą, ir išsamus Giedrės Asin Marco įvadinis straipsnis.

Iš A. Mončio susirašinėjimo galima atsekti įvairias sąsajas: jo ryšius su tautiečiais emigracijoje, o vėliau ir su tėvynainiais Lietuvoje, ypač po valstybės nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais. A. Mončio laiškai šeimai, bičiuliams, menininkams, kultūros ir visuomenės veikėjams, valdžios įstaigoms, taip pat skulptoriui siųsti laiškai rašyti ne tik lietuvių, bet ir prancūzų, anglų, vokiečių kalbomis ir net žemaitiškai.

Akivaizdu, kad nemaža dalis menininko korespondencijos vis dar yra pas jos adresatus Lietuvoje ir užsienyje. Leidėjai tikisi, kad ši knyga bus paskata visiems, turintiems skulptoriaus laiškų ar kito dokumentinio paveldo, perduoti juos muziejui, papildant A. Mončio palikimo archyvą.

Papildomą informaciją teikia: Danutė Zovienė tel. 8 655 96159

Maloniai kviečiame atvykti.