Prevencinė akcija „Aš nerūkau!“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnai gegužės 2 dieną organizuoja prevencinę akciją „Aš nerūkau!“. Akcijos metu pareigūnai kartu su visuomenės sveikatos specialistais vairuotojams primins apie pasyvaus rūkymo žalą ir dalins kvapus automobiliams.

Akcija „Aš nerūkau!“ organizuojama siekiant kurti saugią ir sveiką gyvenamąją aplinką be tabako dūmų, mažinti tabako gaminių vartojimą ir pasyvaus rūkymo mastą. Pasyvus rūkymas – kvėpavimas tabako dūmais užterštu oru. Rūkant ar kvėpuojant tabako dūmais užterštu oru, į organizmą patenka nikotinas, smalkės, dervos ir dar 4 000 įvairių cheminių medžiagų. Smilkstančios cigaretės dūmuose yra didesnė vėžį sukeliančių ir kitų sveikatai pavojingų medžiagų koncentracija nei aktyvaus rūkymo metu per cigaretės filtrą į plaučius traukiamuose dūmuose. Dėl šios priežasties rūkantis žmogus kenkia ne tik sau pačiam, bet ir savo šeimos nariams ar aplinkiniams.

rūkymas
www.theguardian.com nuotr.

Pagal 2015 m. liepos 1 d. įsigaliojusį Tabako, tabako gaminių bei su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 19 straipsnio pakeitimą, draudžiama rūkyti automobilių salonuose, jei juose yra asmenų iki 18 metų arba besilaukiančių moterų. Pasak visuomenės sveikatos specialistės Linos Kleinauskienės, daugelis vairuotojų apie šį pakeitimą dar nežino, todėl akcija „Aš nerūkau!“ – puiki proga apie jį priminti.

Prevencinė akcija „Aš nerūkau!“ bus vykdoma gegužės 2 dieną pirmadienį nuo 11.00 iki 13.00 valandos prekybos centrų „Maxima“, esančių Savanorių pr. 255, K. Baršausko g. 66A bei Pramonės pr. 29, automobilių stovėjimo aikštelėse.

Daugiau informacijos: Monika Straupytė, viešųjų ryšių specialistė, tel. (8-37) 454 717, el. paštas [email protected]