Kūrybinės stovyklos „Paluodė – 2015“, darbų paroda „Fotosintezė“

Šių metų gruodžio 11 dieną, penktadienį, 17.00 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Keramikos muziejuje (adresas Rotušės a. 15, Kaunas) įvyks vasaros kūrybinės stovyklos „Paluodė – 2015“, darbų parodos „Fotosintezė“ atidarymas.

Tai jau trečia kūrybinė stovykla Zarasų rajone, Paluodėje, kur vasarą kelioms savaitėms susiburia menininkai. Ankstesniais metais buvo nagrinėjamos temos „Kūryba ir žvejyba“, „Kūryba ir komunikacija“, šiemet Paluodės kūrybinės stovyklos tema „Fotosintezė“.

Fotosintezė (iš senovės graikų – sujungimas šviesa) – įvairių organinių medžiagų gamyba (sintezė) organizmuose iš neorganinių medžiagų naudojant saulės energiją. Menininkams tai labai asociatyvi tema, artimai susijusi su gamta, su vasaros laiku, ežeru, pievomis, kvapų ir garsų visuma.

Romo Mekišos figūrinėje kompozicijoje „Žuvis“ – senienos, medžio ir metalo detalės, rastos ekspedicijų po Paluodės apylinkes metu, atgimė iš naujo. Gyvenimo nurašyti daiktai susibūrė viename objekte, kuris atrado vietą ant namo fasado, ir panašu, kad įsikūrė ilgam.

Kristinos Ancutaitės fotokoliažų cikle „Dvasių namai“ atsispindi požiūris į mus supantį realų pasaulį, kuriame esame veikiami pakeistų savo paties atvaizdų, matomos ir nematomos realybės.

Kūrybinės stovyklos „Paluodė – 2015“, darbų paroda „Fotosintezė“
Kūrybinės stovyklos „Paluodė – 2015“, darbų paroda „Fotosintezė“

Giedros Petkevičiūtės kūrinys „Luodnesė“ – tai Luodžio ežero kriptidas – aliuzija į legenda tapusia Lochneso pabaisą. Tuo pat metu – tai plaukiojanti biosala ir prieglobstis Luodžio ežero gyvūnams: paukščiams, varlėms, žuvims. Nakties metu galima pamatyti iš tolo žibančias Luodnesės akis, kurios veikia naudojant saulės baterijas.

Remigijaus Sederevičiaus darbas „Pelekas“ – tai ryklio peleko formos velkiavimo laivelis, tvirtinamas prie meškerės. Žvejas žvejodamas daug laiko praleidžia vienas, tad šie iš paskos sekantys „rykliai“ turėtų praskaidrinti jam nuotaiką.

Karolinos Maselskytės sukurtas „Papuošalas gamtai“ – realaus papuošalo kopija, padidinta keliasdešimt kartų. Net nuošaliausioje vietovėje į natūralią aplinką įsiterpia svetimkūniai – elektros stulpai. Menininkė pasinaudojo priešišku aplinkai objektu ir jį padabino didžiuliu papuošalu, derančiu gamtoje.

Dariaus Straigio kūrybinis eksperimentas „Piramidė“ – tikslių proporcijų piramidė, skirta šulinio vandens energinėms galioms padidinti, gerai nuotaikai generuoti ir kūrybinei potencijai augti.

Kiekvienas menininkas ieškojo savo santykio su siūloma tema, savaip subrandino idėjas ir realizavo jas kūriniuose. Šioje parodoje pristatomi realūs kūriniai, tačiau nemaža jų liko vietoje, kur buvo sukurti, ir tapo aplinkos dalimi. Tačiau bene svarbiausia ir didžiausia dalis kūrinių gyvena kiekviename iš mūsų, vis laukdama tinkamiausio momento naujai sintezei.

Organizatorius: VšĮ „Be batų“

Paroda veiks: 2015.12.11 – 2016.01.10

Maloniai kviečiame apsilankyti.