Lolitos Grabauskienės odinių įrišimų paroda „15 žingsnių su knyga“

Nuo 2015 metų rugsėjo 16 dienos (trečiadienio), Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Keramikos muziejuje (adresas Rotušės a. 15, Kaunas) pradės veikti Lolitos Grabauskienės odinių įrišimų paroda „15 žingsnių su knyga“ skirta Kauno kolegijos 15 metų jubiliejui.

Parodoje demonstruojami odiniai knygų įrišai, atspindintys autorės, odos menininkės ir Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto dėstytojos, kūrybinės ir pedagoginės veiklos laikotarpį nuo 2000 metų iki šių dienų.

Pristatomą kolekciją sudaro klasikiniai odiniai literatūrinių knygų įrišimai, sukurti įvairiais laikotarpiais dalyvaujant tarptautinėse parodose ir meninės knygrišystės projektuose. Kai kurios knygos naujai sukurtos, dalis jų niekada neeksponuota Lietuvoje.

Lolitos Grabauskienės paroda
Lolitos Grabauskienės paroda

Pirmoji autorės „pažintis“ su odine knyga įvyko dar 1975 metais. Tai buvo „meilė iš pirmo žvilgsnio“, pakreipusi visą tolimesnį gyvenimą odos dailės lik. Taip prasidėjo studijos tuometiniame Kauno Stepo Žuko technikume, kurios tesėsi Estijos dailės akademijoje Taline. Baigusi studijas autorė grižo į savo Alma Mater Kauno Žaliakalnyje ant Pelėdų kalno, kur jau daugiau kaip 30 metų dėsto odos dailę ir meninę knygrišystę.

Knygrišystės menas Lietuvoje ir Europoje turi gilias šaknis ir tradicijas. Kiekvienos šalies mokykla išsiskiria savitais bruožais ir menine stilistika. Įrišant literatūrinę knygą menininkas savaip jaučia ir perteikia turinį, autoriaus idėją, laikotarpį, suteikdamas knygai baigtinę formą.

Paroda „15 žingsnių su knyga“ skirta tiems, kurie visuotinos kompiuterizacijos amžiuje dar nepamiršo to jausmo, kuris apima liečiant tikrą knygą, kurių kiekviena turi savo istoriją ir likimą.

Paroda veiks nuo 2015.09.16 iki 2015.10.18

Maloniai kviečiame apsilankyti.