Nerijaus Kisieliaus skulptūros paroda „Mano namų avys”

Šių metų spalio 22 – lapkričio 10 dienomis, Meno galerija ”Kauno langas” (M. Valančiaus 5, Kaunas) kviečia į Nerijaus Kisieliaus skulptūros paroda „Mano namų avys”.

Kai brėkšta rytas, kai gimsta stiprus ėriukas, kai ant avies nutūpia paukštis – sustoji, įsiklausai ir pajunti gamtos dydybės stebuklą. Akimirkos, užfiksuotos mintyse, vėliau nulipdytos, pavirsta į bronzą ir pasakoja nedideles istorijas. Aš kaip metraštininkas stebiu, įsimenu, fiksuoju, lipdau. Jos įamžina įvykius ir kuria santykį tarp manęs ir Kūrėjo.

Nerijaus Kisieliaus skulptūros paroda
Nerijaus Kisieliaus skulptūros paroda

Temas pasirenku iš mane supančios aplinkos. Atsidūręs gamtoje, randu reiškinius, kurie stebina. Įdomiausiems iš jų suteikiu formą. Animalistinė tematika teikia gyvumo, paprastumo ir tikrumo. Nuosekliai brandintos idėjos ar vizijos taip pat išreikštos per konkretų pavaizdavimą ar atpažįstamą formą. Skulptūrų išpildymas bronzoje suteikia man užbaigtumo pojūtį. Smulkios nulipdytos detalės išlieka bronzos liejimo metu. Darbai yra sunkūs ir tvirti, tinkantys interjerui.

,,Tavo namų avys ar mano namų avys” – tai tas pats dalykas, tik iš skirtingų požiūrio taškų. Tai, kas mano, yra ir tavo. Mūsų pasaulis yra namai, mes esame šių namų nariai. Mano namų avys yra tikros šiurkščiavilnės avys, kuriomis rūpinuosi jau aštuonerius metus. Avių tematika man labai artima, joje randu naujų idėjų ir inspiracijų. Namų tematika sieja visus žmones tarpusavyje. Žemiški namai su savo rūpesčiais jaudina ir aktyvuoja mano kūrybines galias. Dangiški namai- siekiamybė ir gili tema.

Dėkoju savo artimiesiems, ypatingai savo žmonai Daliai. Didelis ačiū galerijos vadovui Povilui.

                                                                                                                  Nerijus Kisielius