Paskola sklypui

Mintis apie namo statybą gali būti labai patraukli, kol būsimi namų savininkai nesupras, kiek gali atsieiti namo statyba. Nors namo statyba gali kainuoti daugybę pinigų, yra daugybė būdų, kaip šią idėją paversti realybe. Paskola sklypui yra vienas iš jų. Ši galimybė gali padėti susikurti savo svajonių namus.

Kas yra žemės paskola?

Žemės paskola yra naudojama žemės sklypo pirkimui finansuoti. Ji naudojama, kai pirkėjas yra suinteresuotas nusipirkti žemės sklypą namo statybai ar panaudojimui verslo tikslais. Jei domina žemės paskolos gavimas, paskolos tipas priklausys nuo to, kur žemė yra perkama ir kaip ji ketinama naudoti.

Kadangi yra skirtingos žemės paskolų rūšys, kiekviena iš jų turi savo kvalifikaciją. Tačiau yra daug bendrų gairių, į kurias atsižvelgiama, kai paskolos gavėjas kreipiasi dėl žemės paskolos. Kaip ir kiekvienos paskolos atveju, skolininkas turės pateikti įrodymus, kad turi patikimą finansinių pajamų šaltinį. Jis taip pat turės paaiškinti numatomą savo žemės panaudojimą, kuris gali skirtis, priklausomai nuo to, kokia paskolos rūšis domina klientą. Skolininkai taip pat turi apibrėžti turto aspektus, kuriuos reikia patikrinti, pavyzdžiui, zonavimas, žemės naudojimo apribojimai bei galimybė naudotis komunalinėmis paslaugomis. Šie veiksniai skolintojams sukurs galimus paskolų variantus.

Kredito davėjas, atsižvelgdamas į šiuos veiksnius, gali išduoti žemės paslaugos tarifus bei įsipareigojimus. Žemės paskolos palūkanų normos paprastai būna didesnės nei hipotekos palūkanų normos, nes jos yra rizikingesnės. Tačiau skolininkas gali pretenduoti į mažesnes palūkanas, jei turi geresnį kredito balą bei skolos pajamų santykį. Nustačius paskolos palūkanas ir paskolos davėjui patvirtinus paskolos gavėją ir sutikus su paskolos sąlygomis, paskolos gavėjas yra atsakingas už pradinį įnašą ir paskolos grąžinimą pagal nustatytą palūkanų normą.