Paskutinė galimybė tapti „Misija Sibiras’15“ dalyviu!

Iki 2015 metų gegužės 11 dienos dar galima pildyti pilietiškiausio projekto „Misija Sibiras’15“ dalyvio anketą. Jei esi pasiruošęs prisiliesti prie tautos istorijos, atkurti bei išsaugoti praeities prisiminimus, nedelsk ir galbūt tu tapsi šių metų ekspedicijos dalyviu.

Projekto tikslas – pagerbti tremtyje nukentėjusius bei žuvusius tautiečius, skatinti kartų tarpusavio supratimą, suteikti jaunimui galimybę artimiau pažinti praeities įvykius bei dar kartą parodyti visuomenei, jog jauniems žmonėms rūpi jų šalies istorija. Šių metų ekspedicijos dalyviai keliaus į lietuvių tremties ir kalinimo vietas Sibire, Tomsko srityje (Rusijos rytuose).

Pasak 2011-ųjų metų ekspedicijos dalyvio Juozo Valčiuko, „Misija Sibiras“ tai daugiau negu projektas, tai kelionė į save: „Ši idėja apjungia net kelias Lietuvas: išėjusias kartas, išgyvenusias dėl Lietuvos ir ją kūrusias bei jaunąją, šiandienos kartą, kuri pasiryžta važiuota į Sibirą tvarkyti kapų ir pasakyti – mums ne vis vien, mums tai svarbu, ir ten taip pat liko dalis Lietuvos. Kviečiu jaunimą prisijungti prie „Misija Sibiras“, pildyti anketas ir sudalyvauti šioje nuostabioje kelionėje į istoriją ir į save.“

Misija sibiras

Pildyti atrankos anketą skatina ir „Misija Sibiras’12“ dalyvis Tadas: „Tapęs „Misija Sibiras“ dalimi tu tampi dalimi ir bendruomenės, kuriai šis projektas pakeitė visą gyvenimą. Išdrįsk žengti pirmą žingsnį!“

Kasmet keli šimtai jaunų bei pilietiškų žmonių išreiškia norą tapti projekto dalyviais, o šie metai ypatingi, nes istorinės atminties ekspedicija vyks projekto dešimtmečiui paminėti. Todėl visi norintys tapti istorinio „Misija Sibiras’15“ žygio dalimi dalyviais gali pildyti atrankos anketą internetiniame misijasibiras.lt puslapyje iki 2015 metų gegužės 11 dienos vidurnakčio.

Per dešimt projekto „Misija Sibiras’15“ gyvavimo metų savo norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 10 000 jaunų žmonių, suorganizuota 13 ekspedicijų bei tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai jaunimo ekspedicijų fotografijų parodų, sukurti dokumentiniai filmai. Visa tai prisidėjo prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *