PAVEIKSLŲ GALERIJOJE – TIMO CROUCHO PJESĖ „ANGLIJA“

Šių metų kovo 24 dieną, ketvirtadienį, 18.00 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje, (adresas K. Donelaičio g. 16, Kaunas) bus pristatyta britų dramaturgo Timo Croucho pjesė „ANGLIJA“. Tai spektaklis apie svetimą širdį žmogaus kūne, svetimą kultūrą šalies viduje ir svetimą meno formą – teatrą galerijoje.

„ANGLIJA“ – tai interaktyvus parodos pristatymas, vakaro metu virstantis spektakliu apie žmogų, kuriam gyvybę dovanojo kito žmogaus širdis. Jo pradžią, dar prieš pasirodant aktoriams, skelbia pati galerijos ekspozicija.

Britų dramaturgo Timo Croucho pjesė „ANGLIJA“
Britų dramaturgo Timo Croucho pjesė „ANGLIJA“

Spektaklis sukurtas „site-specific“ meno principu. Išvertus į lietuvių kalbą, „site-specific“ (angl.) reiškia „būdingas tik tai vietai“. Šios formos išskirtinumas yra tai, jog spektaklis kuriamas atspindint aplinką ir vis kitaip pristatomas naujoje vietoje. Šiam spektakliui ne atsitiktinai pasirinkta galerijos erdvė – mat tokia pristatymo forma dar labiau išryškina pagrindinę pjesės temą: vieno dalyko gyvavimą kitame – širdies, kultūros ir teatro gyvavimą ten, kur jiems įprastomis aplinkybėmis nepriklauso būti.

Pjesės autorius Timas Crouchas yra plačiai pripažintas inovatyvių, interaktyvių ir jautrių spektaklių kūrėjas. Jis „ANGLIJĄ“ pirmą kartą pristatė 2007 metais legendiniame „Edinburgh Festival Fringe“ meno festivalyje. Šiame festivalyje pjesė buvo įvertinta aukščiausio lygio apdovanojimais, o vėliau savo pasisekimą tęsė pristatymais visoje Europoje ir už jos ribų, įskaitant tokius miestus, kaip Kvebekas, Singapūras bei Melburnas.

Spektaklio kūrybinę grupę sudaro įvairių meno sričių kūrėjai – teatro, grafinio dizaino, muzikos  ir fotografijos: Igoris Abramovičius, Redita Dominaitytė, Modestas Kapustinskas, Deivis Lukas, Mantas Meškerys, Laura Misiukevičiūtė, Miglė Petronytė, Urtė Ramšaitė, Milda Sokolovaitė, Severina Špakovska.

Lietuviškosios spektaklio versijos kūrėjai kviečia žiūrovus registruotis į spektaklius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje iš anksto, mat galimybę pamatyti šią pjesę turės tik 200 žiūrovų visoje Lietuvoje.

Registruotis į spektaklius visuose miestuose galite čia: http://anglijalietuvoje.eventpen.com/Register/miestai