Plaukų priežiūros vadovas pradedantiesiems

Kaip sakoma, žmoguje viskas turi būti gražu: ir veidas, ir drabužiai, ir siela. Tą patį galima pasakyti ir apie plaukus, kuriems dažnai mes skiriame nepakankamai dėmesio, manydami, kad išpuoselėtas veidas nustelbs visus kitus trūkumus. O juk kaip žinoma, velnias slypi detalėse, todėl geriausia nekankinti vienos kūno dalies pernelyg akylu dėmesiu, o viskuo rūpintis vienodai.

Taigi, susidomėjote plaukų priežiūra ir nusprendėte pagaliau susikurti veikiančią priežiūros rutiną, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Štai keli laiko ir mokslo patikrinti principai, kurie padės Jums susigaudyti šioje galbūt dar blogai pažįstamoje srityje. Beje, šie patarimai geriausiai tiks tiems, kas neturi jokių ypatingų nusiskundimų. Jei Jus kankina pleiskanos, galvos odos jautrumas, plaukų lūžinėjimas ir panašios problemos, reikėtų apie tai pasidomėti atskirai. Baziniai plaukų priežiūros žingsniai – plovimas, kondicionavimas, džiovinimas ir formavimas. Tinkamas šių žingsnių atlikimas, naudojant geriausias priemones ir yra gera plaukų priežiūra.

Plaukų priežiūros vadovas
stylishtop.com nuotr.

Plovimas. Didelė dalis prekyboje esančių šampūnų sudėtyje turi šiurkščių paviršiaus aktyvių medžiagų, kurios kenkia kutikulai, šveičiant ir nuriebalinant plauką. Jos taip pat gali pažeisti baltymų struktūras plauko viduje. Šios medžiagos šalina riebalus, sudaro putas ir emulsuoja produktą, t. y. sumaišo aliejus ir vandenį. Deja, šių medžiagų produktuose dažnai būna per daug dėl vyraujančio klaidingo įsitikinimo, kad šampūnas turi gerai putoti, o plaukai po plovimo „girgždėti”. Nors šios paviršiaus aktyvios medžiagos iš tiesų geriau išplauna plaukus, plaukai neturi būti plaunami taip dažnai ir taip kruopščiai.

Kad nepažeistumėte kutikulos, naudokite šampūną be sulfatų. Jei plaukai yra įpratę prie šiukščių šampūnų, reikės laiko, kad plaukai priprastų prie švelnesnių formulių. Geriausia stengtis neplauti galvos kiekvieną dieną, tai nuriebalina plauką ir daro jį mažiau atsparų aplinkos veiksniams. Kas antrą dieną – optimalus variantas, bet geriau rečiau. Aiškiausias per dažnai plaunamų plaukų požymis – riebaluota galvos oda ir sausi plaukai. Kaip žinoma, tam, kad kompensuotų nuolatinį nuriebinimą, galvos oda gamina dar daugiau riebalų, o sunkiausias išbandymas tenka plaukams, kurie yra kasdien žalojami šampūno, o galvos odos gaminami riebalai jų taip niekada ir nepasiekia.

Kondicionavimas. Kondicionieriai apsaugo plaukus, išlygindami plauko kutikulą, todėl plaukas tampa minkštesnis ir paklusnesnis. Taip pat tai padeda išvengti drėgmės netekimo. Yra trys kondicionierių rūšys – nuplaunami, nenuplaunami ir koncentruoti kondicionieriai, kuriuos reikia naudoti prieš plaukų plovimą. Galima naudoti vieną iš jų, arba visus tris, priklausomai nuo to, kiek žalingų faktorių veikia plaukus. Nuplaunami šampūnai yra populiariausi, jie dažnai įeina į šampūnų sudėtį. Nenuplaunami kondicionieriai naudingi tuo atveju, jei naudojamos plaukų formavimo priemonės. Ploniems plaukams reikėtų rinktis lengvesnę formulę, storiems, tankiems plaukams gali prireikti ko nors „sunkesnio”. Gilaus poveikio kondicionieriai naudojami kartą per vieną ar dvi savaites. Priklausomai nuo to, kokio poveikio tikitės, tokį kondicionierių galima tepti ant plaukų kelioms minutėms prieš plovimą, kelioms valandoms, arba iš vakaro. Gilaus poveikio kondicionierius galima pirkti arba pasigaminti namuose.

Džiovinimas. Plaukams pavojingiausi dalykai yra karšti prietaisai – tiesintuvai, džiovintuvai ir t. t. Geriausia jų vengti visai. Nors pradžioje atrodo, kad karštos formavimo priemonės – vienintelis būdas priversti plaukus atrodyti priimtinai, pradėjus tinkamai juos prižiūrėti, pakis plaukų struktūra ir jie atrodys gerai be jokių papildomų pastangų. Džiovinti plaukus geriausia kelioms minutėms įvyniojus į rankšluostį arba medvilninius marškinėlius. Taip pat, džiovinant, galima naudoti nuo karščio saugančius nežalingus silikonus.

Formavimas visada yra labai individualus ir pritaikytas asmeniniams žmogaus poreikiams. Bet yra keli dalykai, aktualūs visiems. Venkite trumpos grandinės alkoholių, kurie naudojami tam, kad produktas lengvai pasiskirstytų ir greičiau džiūtų. Taip pat atsargiau reikėtų rinktis produktus, kurių sudėtyje yra silikonų, nes jie sunkiai išsiplauna ir gali kauptis plauko paviršiuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *