Aldonos Gustas piešinių paroda „Esu gamtos dalis…“

Šių metų gegužės 29 dieną (penktadienį), 18.00 valandą Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55, Kaunas)  įvyks Aldonos Gustas piešinių parodos „Esu gamtos dalis…“ atidarymas.

Aldona Gustas (gimė 1932) – lietuvių kilmės rašytoja ir dailininkė, nuo 1945 metų gyvenanti bei kurianti Vakarų Berlyne. Meninkę garsina tiek jos kūryba, tiek faktas, jog 1972 metais moteris subūrė legendinę „Berliner Malerpoeten“ grupę. Jai priklauso (ar priklausė) tokie garsūs asmenys, kaip 1999 metų Nobelio literatūros premijos laureatas Günteris Grassas, Friedrichas Schröderis-Sonnensternas, Kurtas Mühlehauptas ir kiti. Grupės menininkai rašo ir patys iliustruoja savo eiles ar prozą. A. Gustas išleido keliolika lyrikos rinkinių, kurių didžiąją dalį taip pat pati iliustravo. Jos literatūrinė kūryba verčiama į užsienio kalbas, publikuota daugiau nei 100 antologijų.

Aldona Gustas
A. Gustas. 2003 m.

Parodos „Esu gamtos dalis…“ ekspoziciją sudaro 1990–2012 metais sukurtų piešinių ciklas moters tema, kuri menininkės kūryboje užima išskirtinę vietą. A. Gustas labiausiai domina laisva, juslinė moters prigimties pusė, grąžinanti prie pirminių ištakų, prie gamtos. Kūrėjai visuomet buvo svarbus ryšys su gamta, susiliejimas su ja. Tai savo pasisakymuose atskleidžia ir ji pati: „…esu gamtos dalis, ir viskas aplink mane yra vientisa“. A. Gustas piešinius, kaip ir visą poeziją, persmelkia švelnus, subtilus erotiškumas. Ciklą sudaro darbai, iliustruojantys įvairius A. Gustas literatūrinės kūrybos veikalus: „Simbiozės moterys“, „Dabar“, „Žodžių kubeliai“ ir kt. Tačiau galima sakyti, jog visos A. Gustas moterys yra simbiozės moterys – tai moterys-žuvys, moterys-paukščiai, moterys-žvėrys, moterys-augalai. Šiuo ciklu A. Gustas taip pat siekia atkreipti dėmesį į moters grožio sampratą, griaudama tradicines jos vaizdavimo klišes.

Kūrinius Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui maloniai paskolino Berlyno Mühlenhaupt muziejui priklausanti „Browse galerija“. Tad Lietuvos visuomenė turi išskirtinę galimybę susipažinti su A. Gustas darbais. Parodą taip pat papildo VDU Menų fakulteto Vaidybos kurso studenčių kūrybinė improvizacija – video performansas.

Paroda veiks nuo 2015.05.29 iki 2015.08.02

Papildomą informaciją teikia: parodos kuratorė Aušra Vasiliauskienė, tel. 8 601 01232.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *