Prasideda penktosios „Literatūrinės slinktys“

Šių metų balandžio 22 dieną (trečiadienį) prasidės jau 5-asis festivalis „Literatūrinės slinktys“. Jo metu įvairiose erdvėse jaunieji ar mažiau jauni poetai bei prozininkai dalinsis savo kūryba, bus pristatomas 5-asis „Literatūrinių slinkčių“ almanachas, kurį šiais metais sudarė Aušra Kaziliūnaitė, Birutė Grašytė ir Neringa Butnoriūtė.

„Literatūrinių slinkčių“ almanachą norisi matyti kaip atvirą, įvairialypį, šiandieną atskleidžiantį metraštį, kuriame būtų vietos tiek debiutinei publikacijai, tiek pavykusiai kalbėjimo formų paieškai, tiek anksčiau neskaitytiems palengva įsitvirtinančių kūrėjų tekstams. Džiugu, kad jo prasmę mato ir festivalyje dalyvaujantys autoriai“, – kalbėjo Neringa Butnoriūtė.

Poetė Aušra Kaziliūnaitė išduoda, kad „šiais metais almanachas kitoks – jį sudarydamos stengėmės rinktis ne tuos autorius, kurių pavardės dėl dažnų publikacijų kultūrinėje spaudoje jau tapusios „jaunojo poeto/tės“ sinonimu, bet žmones, užsiimančius kūrybiniais eksperimentais ir įvairiopa menine raiška, balansuojančius ties riba ir nebijančius laužyti žanrų rėmus: tai ir neseniai naują albumą išleidęs reperis, slamo poetas Žygimantas Kudirka–MC Mesijas, ir poetė, dramaturgė, audiovizualinės poezijos festivalio „Tarp“ kuratorė Gabrielė Labanauskaitė, ir ekscentriškoji grafikė, komiksų autorė Eglė Tamulytė-Shaltmira, ir neseniai visokius niujorkus sudrebinusios avangardinės operos „Geros dienos!“ libreto autorė, prozininkė, poetė Vaiva Grainytė, ir daugybė kitų. Norėjome parodyti, kad šiuo metu lietuvių kultūros lauke esama kur kas daugiau gyvybės ir įvairovės, nei kartais atrodo.“

„Literatūrinėse slinktyse“ dalyvauju nuo pat pirmųjų šio festivalio metų. Iš pradžių buvau tik klausytoja, vėliau – autorė, o šiais metais kartu su Aurša ir Neringa sudarinėjome šio festivalio almanachą. Džiugu matyti, kaip viskas keičiasi, kaip slenkama į vis įdomesnes erdves, kurios savaip įpareigoja, savaip nuteikia. Man „Literatūrinės Vilniaus slinktys“ – tai pirmiausia bendravimas“, – pasakojo Birutė Grašytė.

Šiais metais „Literatūrinės slinktys“ pirmą kartą lankysis Rokiškyje, o balandžio 30 dieną – Kaune.

Literatūrinės slinktys

Festivalio programa:

Balandžio 22 dieną:

13.00 valandą Vilniaus Žemynos gimnazijoje festivalio atutorių susitikimas su gimnazistais. Renginio metu bus pristatomas festivalio almanachas. Renginyje dalyvaus: Ieva Krivickaitė, Vidas Dusevičius, Edvinas Grin ir kiti.

19.00 valandą Gėlių pavilijone (Pylimo g. 21B) festivalio „Literatūrinės slinktys“ atidarymo ir naujojo almanacho (sudarė N. Butnoriūtė, B. Grašytė ir A. Kaziliūnaitė; įvadą parašė V. Cibarauskė) pristatymo vakaras. Vakarą ves poetė Aušra Kaziliūnaitė. Renginyje dalyvaus: Ieva Krivickaitė, Indrė Česnauskaitė, Akvilė Žilionytė, Miglė Anušauskaitė, Simonas Bernotas, Jurga Tumasonytė, Vidas Dusevicius, Aistis Žekevičius, Edvinas Grin, Greta Alminaitė, Marius Plečkaitis, Laura Kromalcaitė, Zygimantas Kudirka, Gabrielė Labanauskaitė, Birutė Grašytė, Neringa Butnoriūtė ir kt.

Renginyje girdėsite trimitininkų Dominyko Vyšniausko ir Tomaszo Dąbrowskio (Lenkija) muzikines improvizacijas. Paviljone veiks Shaltmiros kūrinių paroda „Trintys”.

Balandžio 23 dieną:

12.00 valandą Rokiškio Romuvos gimnazijoje festivalio atutorių susitikimas su gimnazistais. Renginio metu bus pristatomas festivalio almanachas.

16.00 valandą Rokiškio raj. sav. J. Keliuočio viešojoje bibliotekoje festivalio sustikimas su skaitytojais. Renginyje dalyvaus Ieva Krivickaitė, Akvilė Žilionytė, Simonas Bernotas ir kt.

Balandžio 30 dieną:

16.00 valandą Kaune Vytauto Didžiojo universiteto Vero Cafe kavinėje (Daukanto g. 28). Poezijos ir prozos vakaras „Iš Vilniaus į Kauną“. Renginyje dalyvaus: Ieva Krivickaitė, Jurga Tumasonytė, Simonas Bernotas, Vidas Dusevičius, Aistis Žekevičius, Rugilė Audenienė, Edvinas Grin, Marius Plečkaitis. Renginį ves Neringa Butnoriūtė.

Festivalį organizuoja Naujosios Romuvos fondas. Festivalio partneriai: LRT radijas, Kauno Vytauto didžiojo universitetas, Baras „Gėlių pavilijonas“ Vilniuje, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Rokiškio Juozo Keliuočio biblioteka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *