R. Gedutienės keramikos paroda „Lydima angelų“ Gelgaudiškio dvaro rūmuose

Nuo šių metų gruodžio 15 dienos Gelgaudiškio dvare (adresas: Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių rajonas) galerija „Aukso pjūvis“ pristato Rasos Gedutienės keramikos paroda „Lydima angelų“.

Artėjant  ramybės ir susikaupimo metui, ieškome dvasinę atgaivą skleidžiančių salelių. Dažnai  tam pasitarnauja artėjančioms šventėms skirti renginiai, kurie  skatina atidžiau pažvelgti į supančią aplinką, artimuosius, gyvenimą lydėjusius įvykius. Visą gruodžio mėnesį pabūti tarp simbolinių kūrinių, liudijančių „kas regima ir neregima” kviečia Gelgaudiškio dvaras, kurio menes šiomis dienomis užpildė patrauklios keraminės angelų figūrėlės.

Rasos Gedutienės paroda Gelgaudiškio dvare
Rasos Gedutienės paroda Gelgaudiškio dvare

Čia veikianti keramikės Rasos Gedutienės paroda “Lydima angelų” žiūrovams turėtų tapti jaukia, vaizduotę nuo kasdienės rutinos išlaisvinančia stotele. Parodoje eksponuojamos nedidelių apimčių plastinės figūrėlės –  angelai, kaip ir aprašomi Šventajame Rašte, balti, švytintys, skleidžia dvasinės giedros ir gerumo nuotaiką.

Realybę priartinantys simboliai – angelai, nulipdyti iš balto molio ir traukia žvilgsnį raiškia  plastika, gėrį skleidžiančiu jausmingumu. Grakštaus silueto  figūrėles sieja jautri lipdymo maniera, saikingai panaudotas tapybinis ar reljefinis dekoras. Dailininkė išmoningai interpretuoja  simbolinį angelo paveikslą, kurdama nuotaikingus personažus, vieniems suteikdama realistinį, kitiems  alegorinį įvaizdį.

Keramikė R. Gedutienė  palyginti neseniai pradėjo savarankišką kūrybos kelią. 2011 m. ji baigė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete  taikomosios keramikos bakalauro studijas ir pasinėrė į keramikos meno  paieškas. Kaip teigia dailininkė, nuo vaikystės ji jautė norą kurti ir apie savo kūrybą ji kalba: „tai iš dalies skatino ir mano tėvelio brolis bei mano krikštatėvis dailininkas Valentinas Grigas. Dar besimokydama Kauno “Varpo” gimnazijoje buvau pastebėta, todėl nuolat padėdavau paišyti piešinius ir dekoracijas įvairiems mokykloje vykusiems renginiams. Po pamokų, paskutinėse klasėse, lankiau Antano Martinaičio dailės mokykloje piešimo kursus. Pabaigus mokyklą, nors ir šiek tiek dvejodama, pasirinkau studijuoti taikomąją keramiką Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete. Smagu, kad dėl savo pasirinkimo niekada nesigailėjau ir nesigailiu! Aš džiaugiuosi, kad studijuodama savo specialybę – taikomąją keramiką, turėjau įsisavinti daug kitų dailės sričių.

Menotyrininkė Rūta Marija Purvinaitė

Paroda veiks iki 2017 metų sausio 15 dienos.

Maloniai kviečiame.