Reikalavimai vonios aksesuarams – praktiškumas bei estetika

Vonios kambario įrengimas – viena didžiausių finansinių investicijų, neišvengiama įrenginėjant naują būstą ar atliekant kapitalinį remontą sename. Ties kriaukle, vamzdžiais ar klozetu vonios kambario įrengimas dar nesibaigia (deja – ir jūsų išlaidos). Vonios aksesuarai – svarbus atributas, atliekantis tiek praktinę, tiek estetinę funkciją. Už klozeto nusiridenęs tualetinio popieriaus ritinėlis, ant vonios krašto numestas drėgnas rankšluostis ar dantų šepetėlis puodelyje nuskilusia rankena – apie kokį patogumą ar grožį galime kalbėti? Vonios aksesuarų paskirtis – ne tik užtikrinti, jog kiekvienas kasdien naudojamas asmens higienos daiktas turėtų savo vietą, bet ir suteikti patalpos interjerui išbaigtumo įspūdį.

idejos-namams-vonia14

Nors vonios kambarys turi aiškiai apibrėžtą  funkciją, dažnam apsilankymas šioje patalpoje nėra vien automatiškas dantų išsivalymas  ar atlikimas to, ka daro „pėsčias karalius“. Kai kuriems mirkimas vonioje – savotiška relaksacija, kiti, neva netyčia, palieka pravertas duris, jog svečiai bent akies kampučiu pamatytų, kaip šios patalpos pastarosios dizainas įsilieja į bendrą interjerą. Renkantis vonios aksesuarus, svarbiausia, jog šie atitiktų du esminius kriterijus – būtų praktiški bei estetiški.

Naudojate skystą ar įprastą muilą? Nuolat skubate ir rankšluostį užmetate ant kabliuko ar kruopščiai padžiaunate ant džiovyklės? Tokios, iš pažiūros nereikšmingos, detalės ir nulemia sprendimą, kokie vonios aksesuarai jums reikalingi (skysto muilo dozatorius ar įprasta muilinė, rankšluosčio laikiklis ar paprastas kabliukas). Jei vonios kambarys nedidelis ar tiesiog nemėgstate apsikrauti daiktais, apsiribokite būtiniausiais (stiklinės laikiklis, muilinė, tualetinio popieriaus laikiklis ir panašiai) aksesuarais – nebūtina įsigyti visko, ką siūlo pardavėjas ar ką matėte draugų namuose. Svarbu išsirinkti ne tik būtinus vonios aksesuarus, bet ir atrasti tinkamiausią vietą juos „apgyvendinti“ – viskas turi būti po ranka.

Nusprendus, kokios rūšies vonios aksesuarai reikalingi, svarbu išsirinkti ir šių dizainą. Iš medžio pagaminti daiktai suteikia šilumos ir jaukumo, tuo tarpu akmeniniai  bei metaliniai – modernus akcentas. Sau priimtiniausią variantą rinkitės atsižvelgdami į vonios kambario apdailą bei bendrą namų interjerą. Populiariausios spalvos – metalinė, balta ar juoda, tačiau gamintojai siūlo kur kas platesnę spalvinę gamą. Tradicinis variantas – artima plytelėms spalva, tačiau galima sužaisti ir kontrasto principu (ryškiai raudonas tualeto šepetys tamsių plytelių fone dėmesio tikrai nestokotų).  Išsigelbėjimas neturintiems interjero dizainerio „gyslelės“ – vonios aksesuarai iš tos pačios serijos, vienijami spalvos, medžiagos ar kitų detalių. Jums tereika išsirinkti, kurie daiktai reikalingi, o tarpusavyje šie neabejotinai derės.

Parengta pagal Savona.lt informaciją.