Šiek tiek įdomių detalių tiems, kurie mėgsta žvakes

Ar mėgstate žvakes? Ar mėgaujatės jų raminančia liepsna ir skleidžiamais maloniais kvapais? Remiantis statistiniais duomenimis, pasaulinė kvapių žvakių rinka 2020 m. buvo verta 455 mln. EUR, o šiemet ji turėtų pasiekti 463 mln. EUR. Tuo tarpu 2028 m. prognozuojama, kad kvapių žvakių rinka pasaulyje bus verta net 589 mln. EUR. Taigi, šie tarptautinės rinkos statistiniai duomenys labai akivaizdžiai rodo, kad žvakių pardavimai pasauliniu mastu sistemingai auga ir žmonių susidomėjimas jomis neblėsta.

Skaičiuojama, kad apytiksliai 35 % žvakių pardavimų įvyksta šventiniu laikotarpiu. Tuo tarpu, jei jūs šiuo metu taip pat ieškote smagių ir mielų dovanų artėjančiai šventei, ar domitės, koks vaškas žvakių gamybai galėtų būti tinkamiausias, siūlome jums susipažinti su keliais labai įdomiais faktais apie žvakes.

Dažniausiai yra naudojamas parafino vaškas

Šiomis dienomis populiariausias vaškas, kuris yra naudojamas žvakėms gaminti, yra parafinas. Parafino vaškas priskiriamas naftos vaškui. Jis gaunamas iš naftos, akmens anglių ir naftingųjų skalūnų. Jis taip pat naudojamas kreidelėse ir kosmetikoje.

Naudojama ir daug kitų vaško rūšių

Nors parafinas yra dažniausiai naudojamas žvakių vaškas, yra ir daugybė kitų vaško rūšių, iš kurių taip pat gaminamos kokybiškos žvakės. Taigi, taip pat žvakių gamyboje populiariu yra ir bičių vaškas, sojų vaškas, palmių vaškas ir sintetinis vaškas.

Žvakės gali būti pritaikomos pagal poreikius

Jei artėjančių švenčių proga galvojate savo artimajam padovanoti žvakę, nepamirškite apie galimybę žvakę pritaikyti pagal išskirtinius poreikius! Žvakių vaškas yra bekvapis ir bespalvis. Todėl atsiranda daugybė galimybių žvakes individualizuoti ir pakoreguoti jų dizainą, sukuriant unikalią ir išskirtinę žvakę. Galite pridėti dažiklių ir kvapiųjų medžiagų, kad žvakė taptų išskirtinė. Išlydytas vaškas taip pat gali būti bet kokios formos, todėl apsvarstykite galimybę supilti mišinį į unikalios formos indelį, tokiu būdu užtikrinant, kad žvakė atrodytų labai originaliai ir dovanos gavėjas suprastų, jog ji buvo pagaminta būtent jam.

Žvakių gamyba yra nesudėtinga

Žvakėms gaminti nereikia daug papildomų specifinių priemonių. Viskas, ko reikia, yra dagtis, vaškas, indas ir bet kokie papildomi priedai, kuriuos norite įmaišyti į gaminamą žvakę. Dauguma žvakių gaminamos dedant medvilninę dagtį į vašką ir išlydytą vašką formuojant taip, kad žvakė įgytų norimą formą ir dydį. Kadangi žvakių gamybos procesas nėra sudėtingas, rankų darbo žvakių gamyba iki šiol yra labai populiari veikla.

Žvakių vaškas yra saugus

Iki šiol yra buvę įvairių pranešimų žiniasklaidoje, kad tam tikrus žvakių vaškus deginti yra pavojinga, tačiau moksliniais tyrimais įrodyta, kad visų pagrindinių žvakių vaškų degimo savybės yra vienodos ir susidaro beveik identiški šalutiniai degimo produktai. Taigi, iki šiol neįrodyta, kad žvakės kenkia sveikatai.