Kokio audinio užuolaidas pasirinkti?

Daugelio gyventojų languose galima pastebėti namus nuo svetimų akių saugančias užuolaidas. Tai praktiškas pasirinkimas, užtikrinantis privatumo jausmą. Žinoma, užuolaidos daugeliu atvejų yra kabinamos siekiant kambaryje sukurti išskirtinį interjerą, o naktį – užtikrinti kokybišką miegą. Vis dėlto, rinkdamiesi tokias langų uždangas namams kartais sudvejojame, nes salonuose dažniausiai siūlomas itin platus audinių asortimentas. Toliau apžvelgsime, kokiu audiniu turėtume puošti langus, jog šis taptų ne tik praktiška uždanga, tačiau ir ypatinga dizaino detale.

Linas

Linas – visiems gerai žinomas ir puikų vardą „užsitarnavęs“ audinys. Dabar svarbu ir tai, kad rinkdamiesi tokią medžiagą galite prisidėti ir prie ekologijos puoselėjimo. Ji tiks siekiant sukurti stilingą natūralų interjero įvaizdį. Be to, linines užuolaidas galima vadinti universaliomis – bet kurį kambarį jos gali puošti visus metus. Vasarą tokio audinio uždangos į namus leis patekti grynam orui, o šaltuoju sezonu atvirkščiai – šilumą išlaikys viduje. Beje, dėl priežiūros neteks sukti galvos, tokias užuolaidas tereikia išskalbti ir išlyginti.

Šilkas

Šio audinio užuolaidos į bet kurį kambarį įneš prabangos dvelksmą. Šilkas yra gana sunkus, todėl pakabintas krenta dailiai, tačiau neapsunkina kambario interjero. Iš jo pasiūtos užuolaidos miegamajame sukurs jaukią atmosferą, o svetainei suteiks elegancijos. Vis dėlto, reikia pastebėti, jog šilkas yra jautrus saulei, todėl ilgainiui gali prarasti savo estetišką išvaizdą. Norint tokio audinio uždangomis džiaugtis ilgiau, rekomenduojama jas apsaugoti kitomis, neblunkančio audinio užuolaidomis.

Poliesteris

Poliesteris – ilgaamžiškas audinys. Jis patrauklus tuo, kad prekyboje yra siūlomas gausus tokių užuolaidų pasirinkimas, o kaina prieinama daugeliui. Jei nerasite tinkamos spalvos ar dizaino fiziniame salone, kitas patogus pasirinkimas – užuolaidos internetu.

Langų uždangos iš poliesterio patiks tiems, kurie nenori daug laiko ir pinigų investuoti į priežiūrą – jas galima skalbti namuose. Be to, šis audinys beveik nesiglamžo, nepraranda formos, o kartu gerai blokuoja saulės šviesą. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį – šios rūšies užuolaidų nevertėtų kabinti virtuvėje. Poliesteris yra greitai užsiliepsnojanti ir kvapus sugerianti medžiaga, todėl rekomenduojama jį rinktis kituose kambariuose.

Užuolaidų audinių pasiūla auga kasdien. Svarbiausia pasirinkti taip, kad šios langų uždangos jus džiugintų ne tik tobula išvaizda, tačiau ir funkcionalumu.