Šiuolaikinė mada ir „aukso viduriukas“ formuojant savo stilių

Žvelgdamos į šiuolaikinių mados kolekcijų pristatymus ir podiumu žengiančius modelius jūs labai dažnai imate abejoti ar tokie stiliaus sprendimai jums galėtų būti tinkami? Tačiau jei taip, visa tai tik dar kartą įrodo, jog formuojant savo įvaizdį, jokiu būdu nereikėtų išskirtinai pasikliauti šiuolaikinės mados tendencijomis. Norint, kad jūsų stilius būtų tobulai atitinkantis jūsų išskirtinį skonį, turėtumėte pasistengti atrasti aukso viduriuką – „pasiskolindami“ tai, kas yra priskiriama šiuolaikinei madai, ir taip pat pasirūpindami, kad jūsų naujasis stilius būtų teikiantis pakankamai didelį komfortą. Be abejo, apie visą tai vertėtų pakalbėti kur kas plačiau.

Kiekviena esame labai skirtinga

Būtina suprasti, kad kiekviena moteris yra individuali asmenybė, todėl bandyti kaskart pritaikyti tuos pačius sprendimus ar ieškoti magiškos ir universalios stiliaus formulės, kuri tiktų kiekvienai iš mūsų, tikrai niekuomet nevertėtų. Priešingu atveju jūs tiesiog veltui švaistytumėte savo brangų laiką ir galiausiai suprastumėte, kad nepasiekėte norimo rezultato.

Dėl šios priežasties visų pirma jūs turėtumėte pasistengti „susitarti pačios su savimi“. Tai reiškia, kad jums reikia užduoti sau vieną labai svarbų klausimą, išsiaiškinant, kas jums iš tikrųjų labiausiai patinka ir kokio įvaizdžio jūs norėtumėte. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad skiriasi ir kiekvienos iš mūsų kūno linijos, o tai tik dar kartą parodo, kad kaskart stiliaus formavimas vyksta kitaip, atsižvelgiant į visiškai kitas svarbias detales. Juk akivaizdu, kad tai, kas tinka obuolio formos figūros tipą turinčiai moteriai, visiškai netiks apverstos V formos figūros tipo moteriai – ir atvirkščiai. Ką jau kalbėti apie tai, kad skirtingų figūros tipų yra daugybė. Todėl jei norima neprašauti pro šalį ir pasirinkti tinkamus stiliaus sprendimus, pirmiausia pagalvokite apie individualius ir tik jums būdingus veiksnius.

Aksesuarų galia, kurios negalima ignoruoti

Jei pažvelgtumėte į savo dabartinį stilių, ar galėtumėte drąsiai teigti, kad jame yra pakankamai aksesuarų, o esami yra tinkamai suderinti tiek tarpusavyje, tiek ir su kitomis jūsų įvaizdžio detalėmis? Kaip bebūtų gaila, tačiau tikrai ne kiekviena moteris gali tuo pasigirti. Kur kas dažniau yra pastebima, kad aksesuarų svarba yra nuvertinama, o pasirenkami aksesuarai nedera prie daugelio kitų įvaizdžio detalių. Akivaizdu, kad tai sukelia nemažai papildomų problemų, todėl jei jums visa tai nėra svetima, nepamirškite kelių naudingų patarimų, susijusių su aksesuarų pasirinkimu.

Pirmiausia turite suprasti, kad aksesuarams yra priskiriama labai daug skirtingų detalių. Nemanykite, kad aksesuarai yra tik papuošalai. Jiems taip pat yra priskiriamos ir rankinės, kuprinės, piniginės, šaliai, akiniai, galvos apdangalai, diržai, skėčiai bei kitos detalės, be kurių dauguma mūsų tiesiog negalime įsivaizduoti savo kasdienio stiliaus. Tai reiškia, kad kiekviena turime labai didelę pasirinkimo laisvę.

Kita vertus, įprastai papuošalai turi ypač didelę galią ir didžiulę įtaką mūsų stiliui, todėl jei jūs iki šiol vengėte dėvėti įvairius juvelyrinius dirbinius, pats metas šį klausimą išspręsti. Net jei jums nesiseka surasti papuošalus, kurie galėtų atitikti jūsų individualų skonį, tai tikrai nėra didelė problema, kadangi jūs visuomet galite kreiptis į juvelyrinių dirbinių gamintojus, t.y. profesionalius juvelyrus, kurie galėtų tiek pagaminti unikalius juvelyrinius dirbinius, tiek ir atlikti įvairius jums aktualius jų graviravimo (https://www.ekolje.lt/paslaugos-2/graviravimas) darbus.

Toks sprendimas leistų jums įsigyti juvelyriką, kuri būtų visiškai unikali ir išskirtinė, suteikianti jūsų naujajam įvaizdžiui kur kas daugiau žavesio. Be abejo, minėtas sprendimas tikrai nėra vienintelis, kurį jūs turėtumėte ir galėtumėte pasirinkti. Kalbant apie daugybę kitų jau minėtų aksesuarų, pastarųjų paiešką jūs visuomet galite atlikti ir įvairiuose boutique tipo parduotuvėse. Jei klausite, kodėl būtent jose, atsakyti yra labai nesudėtinga, kadangi tokiose parduotuvėse įprastai yra siūlomi vienetiniai dirbiniai, kurių daugiau niekur kitur nepamatysite. O juk būtent to jūs ir siekiate, kai formuojate savo unikalų ir išskirtinį įvaizdį.

Drabužių paieškos ir jų suderinamumas

Neabejotinai kiekviena moteris savo drabužių spintoje turi pakankamai daug skirtingo tipo ir skirtingoms progoms skirtų drabužių. Ką jau kalbėti apie tuos atvejus, kai moterys drabužiams jaučia didžiulę silpnybę. Todėl nebūtų stebėtina, jei jūs atvėrusios savo drabužių spintą, joje pamatytumėte neįtikėtinai daug skirtingiems sezonams puikiai tinkančių drabužių. Kaip bebūtų, nereikia pamiršti, kad kiekvienas sezonas yra skirtingas. Tai reiškia, kad kiekvienais metais mados keičiasi, todėl savo garderobą mums neišvengiamai tenka bėgant laikui atnaujinti.

Norint, kad tai padaryti jums būtų kur kas lengviau, visuomet galite pagalvoti apie galimybę drabužius įsigyti naudojantis internetu. Žinoma, nepaisant didelės šiuolaikinės technologinės pažangos ir nuolatinio interneto vartotojų skaičiaus augimo, anaiptol ne kiekvienas žmogus vis dar yra linkęs pakeisti savo apsipirkinėjimo įpročius, pasirenkant šiuolaikines elektronines parduotuves. Todėl jei jūs taip pat iki šiol buvote linkusios pakankamai skeptiškai vertinti apsipirkimą internetu, turbūt keliate sau klausimą, kodėl gi turėtumėte drabužių paiešką ir jų pasirinkimą atlikti elektroninėse parduotuvėse.

  • Didesnis drabužių asortimentas. Jei apsilankysite bet kurioje savo pasirinktoje elektroninėje parduotuvėje, kurioje yra prekiaujama drabužiais, neabejotinai akimirksniu pastebėsite, kad joje yra siūlomas daug didesnis drabužių asortimentas nei bet kurioje kitoje iki šiol jūsų aplankytoje fizinėje parduotuvėje. Be abejo, galbūt jūs iki šiol lankydavotės tik labai didelėse fizinėse drabužių parduotuvėse ir manėte, kad jose siūlomo drabužių asortimento yra per akis, tačiau turite suprasti, kad kuo didesnę pasirinkimo laisvę jūs turėsite, tuo jums bus lengviau pasirinkti tai, kas atitinka jūsų individualų skonį. Todėl vengti šiuolaikinių el. parduotuvių tikrai nevertėtų nei vienai iš jūsų – ypač, jei jūs norite, kad jūsų naujasis stilius būtų išskirtinis.
  • Lengvesnis skirtingų drabužių modelių palyginimas. Kai elektroninėse parduotuvėse yra siūlomas toks didelis drabužių asortimentas, jums gali kilti klausimas, kaipgi palengvinti jums patinkančių drabužių paiešką ir kaip kur kas lengviau palyginti skirtingų drabužių modelius, tačiau, laimei, tai padaryti yra labai nesudėtinga – dėka šiuolaikinių technologijų. Vietoje to, kad ilgai ir nuobodžiai naršytumėte po kiekvieną jūsų pasirinktoje elektroninėje parduotuvėje siūlomą prekę, jūs galite pasinaudoti prekių filtravimo ir paieškos sistemomis, kurių pagalba galėtumėte be vargo atrinkti ir palyginti jums aktualius drabužius. Tai gerokai paspartintų visą apsipirkimo procesą ir paverstų jį kur kas efektyvesniu.
  • Palankesnės drabužių kainos. Nereikia nė sakyti, kokiomis aukštomis drabužių kainomis pasižymi kai kurios fizinės parduotuvėse. Net ir išpardavimų metu kai kurie pirkėjai skundžiasi pernelyg didelėmis kainomis, kurios iš jų pareikalauja labai didelių papildomų išlaidų. Ir tai yra ypač aktualu tuomet, kai norima savo įvaizdį atnaujinti reguliariai, vos tik pradeda artėti naujas sezonas. Tuo tarpu, jei fizinės parduotuvės yra iškeičiamos į internetines, situacija akimirksniu pasikeičia, kadangi didelėje dalyje elektroninių parduotuvių drabužių kainos yra gerokai palankesnės. Be to, tereikia užsiprenumeruoti pasirinktų elektroninių parduotuvių naujienlaiškius, kad galėtumėte pačiu laiku gauti informaciją apie naujausias mados kolekcijas ir ką tik rinkoje pasirodžiusius naujų drabužių modelius, kuriuos galėtumėte nieko nelaukdamos užsisakyti internetu.

Ar verta kreiptis į stiliaus konsultantus?

Turbūt jau seniai pastebėjote, kad šiuolaikiniame mados pasaulyje atsiranda vis daugiau stiliaus konsultantų, kurie teigia galintys pagelbėti jums formuojant jūsų išskirtinį ir šiuolaikišką įvaizdį. Tokiais atvejais jums gali kilti klausimas, ar iš tikrųjų yra verta kreiptis į tokių paslaugų teikėjus?

Vienareikšmiško atsakymo į pastarąjį klausimą nėra, tačiau viskas labai tiesiogiai priklauso nuo jūsų konkrečių lūkesčių. Juk tai, kas tinka vienoms, gali visiškai netikti kitoms. Kai kurios iš mūsų stengiamės visus mums iškylančius klausimus išspręsti pačios. Tačiau taip pat kartais susiduriame su visiškai priešingais lūkesčiais, kai norime, kad kas nors iš aplinkos ištiestų mums pagalbos ranką ir padėtų priimti teisingus bei sėkmingus sprendimus. Todėl atsižvelgdamos į tai, kokie yra jūsų dabartiniai lūkesčiai, galite nuspręsti ir dėl stiliaus konsultantų teikiamų paslaugų.

Kaip bebūtų, net jei jūs žinote, ko jūs iš tikrųjų norite, pasitarti su stiliaus konsultantais visuomet yra verta ir naudinga. Tačiau, be abejo, tokiu atveju jums reikėtų būti tikroms, kad pasirinkote tinkamus šios srities specialistus, kurie turi labai didelę patirtį mados pasaulyje ir iš tikrųjų labai gerai išmano savo darbą.

Kokių stiliaus taisyklių reikėtų laikytis?

Turbūt manote, kad savo stilių suformuoti yra labai sudėtinga, jei jūs nežinosite ir nesivadovausite tam tikromis taisyklėmis? Tačiau vėlgi, nepamirškite, kad šiuolaikinės mados tendencijos labai greitai keičiasi, o tai reiškia, kad kartu su jomis keičiasi ir taip vadinamos stiliaus taisyklės. Tai, kas tiko praėjusiais metais, gali nebetikti šiemet. Tačiau vėlgi, kiekviena situacija yra labai individuali, todėl nereikėtų pernelyg savęs suvaržyti ir stengtis „atitikti visas taisykles“. Tik jūs pačios geriausiai žinote, kas jums tinka ir patinka labiausiai.

Pavyzdžiui, galbūt jūs mėgstate juodą lūpdažį? Tačiau iki šiol tokio sprendimo vengėte, nes manėte, kad tai nebus madinga? Vykite iš galvos tokias mintis ir prie savo stiliaus priderinkite jums patinkantį juodą lūpdažį! Tai pavers jūsų įvaizdį išskirtiniu ir suteiks jam kur kas daugiau žavesio. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie daugybę kitų jūsų stiliaus detalių, kurias galėtumėte pasitelkti.

Visa tai labai akivaizdžiai parodo, kad niekuomet nereikėtų įsprausti savęs į griežtus ir neperžengiamus rėmus. Tai taip pat parodo, kad niekada nereikėtų baimintis eksperimentuoti, kadangi būtent tokių eksperimentų keliu mes galime suprasti, koks stilius mums iš tikrųjų galėtų patikti ir kam mes turėtume skirti patį didžiausią dėmesį.

Jūsų stiliaus formavimas – tai įdomi kelionė

Galiausiai turite suprasti, kad jūsų stiliaus formavimas tikrai niekuomet neturėtų tapti ilgu ir sunkiu darbu, kuris iš jūsų pareikalautų begalės didelių pastangų ir keltų jums didžiulį papildomą stresą. Šis procesas jums turėtų kelti tik teigiamas emocijas. Priešingu atveju jums bus labai sudėtinga pasiekti norimą rezultatą.

Juk akivaizdu, kad kiekvienas darbas, kuris yra atliekamas su plačia ir iš mūsų veido neišblėstančia šypsena, yra padaromas kur kas geriau ir kokybiškiau nei tuomet, kai mums aktualių darbų įgyvendinimas vyksta būnant blogos nuotaikos. Todėl lygiai tą patį principą jūs visuomet turėtumėte pritaikyti ir kalbant apie savo unikalaus bei išskirtinio stiliaus formavimą. Taigi, dabar belieka palinkėti sėkmės ir labai įdomios bei didžiulės ir naudingos patirties jums suteikiančios kelionės, kurios metu galėsite iš arčiau susipažinti su šiuolaikinės mados tendencijomis ir atrasti labiausiai jums tinkančius stiliaus sprendimus.

Stiliaus patarimais dalinasi Ekolje.lt.