FOTOMENININKĖS KRISTINOS VALASEVIČIENĖS PERSONALINĖ FOTOGRAFIJŲ PARODA „ŠVIESORAŠČIAI“

Šių metų lapkričio 8 dieną, antradienį, 16.00 valandą Kauno miesto muziejaus M ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje (adresas K. Petrausko g. 31) vyks fotomenininkės Kristinos Valasevičienės personalinės fotografijų parodos „ŠVIESORAŠČIAI“ atidarymas.

KRISTINOS VALASEVIČIENĖS PERSONALINĖ FOTOGRAFIJŲ PARODA „ŠVIESORAŠČIAI“
KRISTINOS VALASEVIČIENĖS PERSONALINĖ FOTOGRAFIJŲ PARODA „ŠVIESORAŠČIAI“

Personalinėje fotografijų parodoje Kristina Valasevičienė pristato praplėstą fotografijų ciklą „ŠVIESORAŠČIAI“. Fotomenininkė Kristina Valasevičienė fotografuoja dešimt metų. Ji yra prisidėjusi prie Kauno fotoklubo įkūrimo, šiuo metu ji yra Kauno fotoklubo pirmininkė. Nuo 2010 metų fotomenininkė dalyvauja bendrose Kauno fotoklubo ir KTU FOTO studijos narių parodose. 2012 metais Kauno technologijos universitete surengta pirmoji autorinė Kristinos Valasevičienės paroda “Kauno fortai. Vizijos“. Vėliau paroda buvo pristatyta Kauno menininkų namuose, Klaipėdos viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. ir M. Šlapelių muziejuje  Vilniuje. Ji taip pat yra dalyvavusi ne viename tarptautiniame fotografijų konkurse Lietuvoje ir užsienyje. 2014 m. Kristina Valasevičienė tapo Lietuvos fotomenininkų sąjungos konkurso „Debiutas“ finaliste, tarp nugalėtojų kelios nuotraukos iš fotografijų ciklo „Laiko fragmentai“ buvo eksponuotos bendroje parodoje. 2016 m. Kristinos Valasevičienės kamerinė fotografijų paroda „ŠVIESORAŠČIAI“ buvo surengta Nacionaliniame Kauno dramos teatre, teatro kavinėje. 2016 m. ta pati fotografijų serija “ŠVIESORAŠČIAI“ buvo pristatyta Istorinėje Baronų Miunhauzenų pilyje, Lietuvos fotomeno bienalės parodoje „Fotografinės istorijos“ (parodos kuratorės: dailininkė Jūratė Sližytė ir menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė).

Kalbėdama apie šį fotografijų  ciklą fotomenininkė Kristina Valasevičienė pasakoja: „Šviesa ir tamsa. Priešybių žaismas….Dar maža būdama mėgdavau stebėti, kaip pro langą įspindusi šviesa slenka grindimis, sienomis, daiktų paviršiais, sukurdama įvairiausius raštus. Arba, ryškiai apšviesdama įvairius objektus, kuria jų antrininkus ir tarsi paralelinio pasaulio egzistenciją. Be šviesos nėra šešėlio. Be šešėlio nepamatysime, kokio ryškumo yra šviesa. Vienas be kito negalintys, vienas kitą papildantys du priešingi poliai. Vienas su kitu susijungiantys ir sukuriantys įvairius rašmenis, ženklus. Jie yra visur, kur tik gali prasiskverbti, kad ir menkiausios šviesos spindulėlis – ir ant didingų pastatų, ir mažo kambario kertelėje, ir ryškiuose interjeruose, ir miško laukymėje. Rašmenys, kuriuos galime skaityti kaip akimirkos knygą. Nes kitą akimirką, jau bus kiti ženklai, kiti rašmenys, kita knyga…Stebėkite ir skaitykite“.

Paroda M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos muziejuje veiks iki 2016 metų gruodžio 23 dienos.

Parodos rengėjai VšĮ „Gabrielės meno galerija“.

Parodos kuratorė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė