Špargalkė pradedančiam vestuvių fotografui

Jei tik pradėjai fotografuoti vestuvės, tuomet žinai, jog tai intensyvi diena, tenka ne tik užfiksuoti visas natūralias ir surežisuotas akimirkas, tačiau kartais ir atlaikyti pirmuosius jaunavedžių barnius (gal net sutaikyti, nes nenorėtum atiduodant fotografijas sužinoti, jog jie jau išsiskyrė). Taigi, tokiomis dienomis atmintis gali ir pavesti, nuojauta apgauti, o intuicija išgaruoti. prireikia špargalkių. Ir priešingai nei mokyklos laikais, jos nėra nusikaltimas, tai netgi privalumas, reiškiantis, jog vertini savo darbą ir stengiesi jį atlikti tobulai. Taigi šiandien pateiksime špargalkę apie tai, kuriuos vaizdus privaloma užfiksuoti vestuvių metu.

fotogidas.lt vestuves3

Prieš vestuves

Vestuvinė suknelė ir bateliai,
Besirengianti nuotaka,
Nuotakos portretas,
Vestuvinė puokštė,
Vestuviniai žiedai,
Besirengiantis jaunikis,
Jaunikio portretas.

Per vestuvių ceremoniją

Ceremonijos vieta ir dekoracijos bei gėlės prieš atvykstant svečiams,
Susėdę svečiai,
Link altoriaus einantys jaunieji,
Priesaika,
Žiedų užmovimas,
Pirmas bučinys,
Išėjimas iš ceremonijos vietos,
Sveikinimai, žiedlapių metimas į orą.

Po ceremonijos (sveikinimai)

Nuotaka su savo šeima,
Jaunikis su savo šeima,
Nuotaka ir jaunikis su jaunosios šeima,
Nuotaka ir jaunikis su jaunikio šeima,
Nuotaka su pamergėmis,
Jaunikis su pabroliais,
Nuotaka ir jaunikis.

Vakarinė dalis

Vaišių stalai ir jų detalės, kol dar nėra svečių,
Susirinkę svečiai,
Svečių knyga,
Vestuvinis tortas,
Pirmas šokis.

Ilgainiui fotografas randa kažkokią malonią smulkmeną, kurią įtraukia į savo špargalkę. Tai natūralu. Labai priklauso fotografavimo elementai ir nuo to, kaip vyksta vestuvės. Pavyzdžiui, vestuviu fotografai Vilniuje galbūt nemato reikalo akcentuoti, jog vilniečiai tuokiasi Vilniuje, tačiau jei tos pačios vestuvės vyktų Milane, atsirastų poreikis įtraukti daugiau kultūrinių aspektų, architektūros detalių. Taip pat priklauso ar vestuvių ceremonija vyksta bažnyčioje, ar santuokų rūmuose. Taip pat ar vakarinė dalis su šimtu svečių ar tik trisdešimt.

Prieš vestuves susitikus su būsimais jaunavedžiais galima aptarti visas vestuvių ceremonijos detales, tad taip lengviau numatyti kiek laiko bus skirta kiekvienai daliai, kada geriau fotografuoti vienas ar kitas detales. Galbūt neturėsite laiko nufotografuoti vestuvių vietos prieš pat ceremoniją, tad geriau atvykti anksti ryte ir nufotografuoti.