Svetainių programavimo paslaugos

Pripažinta pasaulyje WordPress turinio valdymo sistema sukurta naudojant  HTML/CSS, Javascript (kliento pusė) ir PHP,  jQuery programavimo kalbas bei MySQL duomenų bazę. Naujausia statistika rodo, jog WordPress pagrindu sukurta beveik trečdalis tinklapių. Taigi, WordPress galima laikyti plačiausiai naudojama turinio valdymo sistema.

WordPress programavimas >>

Kokios paslaugos teikiamos?

Svetainių programavimasWordPress programavimo įmonės Lietuvoje skelbia, jog pagrindinės  svetainių programavimo paslaugos yra dizaino koregavimas, programavimo klaidų taisymas ir tobulinimas, papildomų įskiepių diegimas, migravimas iš vieno serverio į kitą, atsarginių kopijų darymas.

Dizaino tobulinimas ar atnaujinimas gali vykti keliais būdais bei lygiais. Galimi tik kosmetiniai pataisymai, t.y. spalvų, šriftų, elementų išdėstymo keitimai ir pan. Taip pat dizainą galima keisti iš pagrindų, t.y. instaliuoti naują šabloną ir jį tobulinti. Dizaino darbai atliekami WordPress programuotojų arba dizainerių taip vadinamoje “klientų pusėje” arba “front end”.

”Back end” pusėje atliekami darbai  susiję su papildomų funkcionalumų diegimu instaliuojant naujus įskiepius. Įskiepiai – tai PHP kalba suprogramuoti scenarijai, išplečiantys WordPress galimybes. Tai gali būti mokami arba nemokami daugiakalbystės, saugumo, SEO, socialinių tinklų ir kiti  įskiepiai.

Tinklapių klaidų taisymas – kita svetainių programavimo paslauga. Dėl užsilikusių ar atsiradusių klaidų gali būti iškraipomas WordPress svetainės dizainas, neveikti tam tikros funkcijos, atsirasti sunkumai prisijungiant prie administravimo panelės. Programavimo trūkumai gali neigiamai paveikti svetainės pozicijas Google paieškoje, todėl numoti ranka,  kad ir į nežymų WordPress veiklos sutrikimą, tikrai nepatartina.

Atsarginės svetainės kopijos reikalingos visuose svetainės kūrimo ir atnaujinimo etapuose. Virusai, įsilaužėliai, netinkami įskiepiai ir daugelis kitų faktorių, gali pakenkti WordPress svetainės funkcionavimui, todėl programuotojai rankiniu arba automatizuotu būdu daro svetainės kopijas. Turint kopijas atkurti svetainę beveik visais atvejais įmanoma.

Dar vienas Wordpres programuotojo darbas, kurį verta paminėti – tai  svetainės migravimas iš vieno serverio į kitą.  Paprastai perkeliama pilna svetainės kopija (turinys ir duomenų bazė), tačiau galima perkelti tik svetainės  turinį, t.y. puslapiuose pateikiamą informaciją.

Pabaigai verta pridurti, jog šiame straipsnyje aprašytos svetainių programavimo paslaugos yra tik nedidelė dalis šių paslaugų teikėjų darbų. Kiekvienas atvejis yra individualus, dažnai reikia spręsti nestandartines problemas, atlikti individualius poreikius tenkinančius užsakymus.