Trinkelių klojimas: ką reikia prieš tai apgalvoti?

Trinkelės turi daug privalumų: jomis išklota aplinka atrodo kur kas dekoratyviau, tvarkingiau, o kietas pagrindas leidžia įgyvendinti kur kas daugiau sprendimų, pavyzdžiui, stabiliai stovintys lauko baldai ar sūpynės jūsų vaikams. O kur dar komfortabilumo aspektas – vaikščioti ant trinkelių yra labai patogu bet kuriuo metų laiku. Maža to, tai – ilgalaikė danga, nebijanti pačių įvairiausių veiksnių. Taigi, jei norite, kad būtent trinkelės puoštų jūsų kiemą ar betkurią kitą jums priklausančią teritoriją, pats metas atlikti jų klojimą, tačiau reikia atminti ir tai, kad yra keletas dalykų, kuriuos reikia apgalvoti dar prieš pradedant šį procesą. Taigi, apie viską nuo pradžių.

Bene vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia apgalvoti tuo atveju, jei trinkelių klojimas yra tas planas, kurį ruošiatės įgyvendinti jau netolimoje ateityje, yra toks: kokį jums priklausančios teritorijos plotą iš tiesų planuojate paskirti trinkelėms? Ir nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad toks klausimas nėra labai reikšmingas (juk, atrodo, atsakymas jau yra pateiktas – trinkelėmis bus išklotas visas kiemas ar bet kuri kita jums priklausanti teritorija), vis dėlto, tai yra klausimas, kuris reikalauja patikslinimo. Taigi, uždavę sau klausimą, ar tikrai trinkelėmis turėtų būti išklota visa jums priklausanti teritorija, nepamirškite ir to, koks bus galutinis vaizdas, jei iš tiesų nuspręsite priimti tokį sprendimą. Pavyzdžiui, jei kalba eina apie kiemo trinkelėmis klojimą, nepamirškite, kad paprastai kur kas malonesnis akiai vaizdas yra išgaunamas tuo atveju, jei trinkelės kombinuojamos kartu su žaluma bei gėlėmis. Taigi, belieka tik nepamiršti apgalvoti vieno dalyko: nuspręsti, kiek ploto paskirsite žolei bei gėlėms.

namo statyba
commons.wikimedia.org nuotr.

Išsprendus šį klausimą, pats metas pereiti prie kito – pasirinkti trinkeles. Šiuo metu jų gamintojai gali pasiūlyti ypač paltų asortimentą – įvairaus dydžio, įvairių formų, įvairių spalvų, dekoruotas arba ne. Nežinote, kaip iš tokios didelės įvairovės išsirinkti tas vieninteles? Tokiu atveju atkreipkite dėmesį į šias detales: jei kiemas yra nedidelio ploto, rinkitės mažų matmenų trinkeles – tokiu atveju erdvė atrodys kur kas didesnė; jei norite išgauti kuo dekoratyvesnį vaizdą, pirmenybę teikite ne kvadrato formos trinkelėms, na, o tuo atveju, jei norite ypač puikiai atrodančio varianto, rinkitės kelių spalvų trinkeles (spalvotas rinkeles galite išdėstyti taip, jog išgautumėte ornamentą).

Dar vienas dalykas, kurį taip pat turėtų apgalvoti visi tie, kuriuos domina trinkelių klojimas, yra atsakymas į klausimą, kas atliks šį darbą? reikia akcentuoti, kad trinkelių klojimas, palyginus su kitais tokio pobūdžio darbais, nėra sudėtingas procesas, todėl šį darbą, kartu su pagalbininkais, galite atlikti ir patys. Tik prieš tai reikėtų atlikti keletą darbų: pasidomėti, kaip vykdomas šis procesas, o taip pat pasirūpinti ir visu reikalingu inventoriumi šiam darbui atlikti, pavyzdžiui, betonavimo įranga. Taip pat verta išryškinti ir priešingo pasirinkimo privalumus: jei nuspręsite, kad trinkeles iškloti turėtų specialistų komanda, tokiu atveju jūsų lauks šie privalumai – sutaupysite nemažai laiko (šis procesas reikalauja ne vienos dienos), taip pat nereikės rūpintis, iš kur gauti visą šiam darbui atlikti reikalingą inventorių, pavyzdžiui, betonavimo įrangą.