Vidmanto Valiušaičio knygos „Valiušaičiai: keturi šimtai metų istorijoje“ pristatymas

Šių metų lapkričio 19 dieną, ketvirtadienį, 17.00 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje (adresas Vilniaus g. 33, Kaunas) bus pristatoma publicisto Vidmanto Valiušaičio knyga „Valiušaičiai: keturi šimtai metų istorijoje“.

Vidmanto Valiušaičio knyga
Vidmanto Valiušaičio knygos „Valiušaičiai: keturi šimtai metų istorijoje“ pristatymas

Autorius teigia, kad „lietuviai per mažai pažįsta savo praeitį ir dėl to nepakankamai vertina savo dabartį, menkai mąsto apie ateitį būtent šioje žemėje“, todėl šia knyga V. Valiušaitis siekia paskatinti žmones domėtis savo šeimos istorija. Renginyje dalyvaus knygos autorius, Kauno apskrities bajorų draugijos vadas Kęstutis Ignatavičius, žurnalistas Vidas Mačiulis, žurnalistas ir Seimo narys Valdas Vasiliauskas.

Knygoje pateikiama senos Valiušaičių giminės istorija nuo seniausių laikų iki šių dienų. Iš karališkųjų valstiečių kilusios giminės, siekiančios XVII a. pradžią, istorija atspindi tarpukario nepriklausomos Lietuvos tragizmą, susidūrus su sovietiniu smurtu. Per Valiušaičių šeimos narių patirtis ir likimus atsiskleidžia lietuvių tautos persekiojimo ir naikinimo mastas, jos ryšio su žeme draskymas. Iš archyvų medžiagos, laiškų, prisiminimų ir pokalbių su amžininkais atkuriama giminės praeitis, dramatiškas gyvenimas, parodomi žmonių veidai ir likimai.

Vidmantas Valiušaitis yra žurnalistas, publicistas, redaktorius, politikos ir kultūros apžvalgininkas, keliolikos knygų autorius, Mykolo Romerio universiteto Adolfo Damušio demokratijos studijų centro vadovas.

Papildoma informacija: telefonu 8 37 201778

Maloniai kviečiame atvykti.