Visuomenės sveikatos biuras moko kauniečius poilsiauti saugiai

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kaip ir kiekvienais metais organizuoja akcijas „Elkis saugiai vandenyje ir prie vandens“. Akcijos organizuojamos oficialiuose Kauno miesto paplūdimiuose. Akcijų metu poilsiautojai supažindinami su saugaus elgesio prie vandens taisyklėmis, raginami nevartoti alkoholio, gerti daugiau vandens, saugotis saulės, kai ji pavojingiausia, mokomi suteikti pirmąją pagalbą.

organizatorių nuotr.
organizatorių nuotr.

Kauno mieste yra keturi oficialūs paplūdimiai – I ir II Kauno marių, Lampėdžių karjero bei Panemunės. Visuomenės sveikatos biuro specialistai planuoja, atsižvelgiant į oro sąlygas, per vasarą apsilankyti visuose paplūdimiuose. Šiandien, liepos 20 dieną, nuo 13.00 valandos akcija vyks Lampėdžių karjero paplūdimyje. Artimiausios akcijos planuojamos liepos 21 ir 23 dienomis nuo 13.00 iki 16.00 val. Lampėdžių paplūdimyje ir liepos 22 d. nuo 13 iki 16 val. Panemunės paplūdimyje.

Akcijų metu poilsiautojai bus mokomi, kaip suteikti pirmąją pagalbą, informuojami apie traumų ir nelaimingų atsitikimų prevenciją, raginami rūpintis savo ir savo artimųjų sveikata bei saugumu. Akcijos dalyviams bus dalinamos nuo saulės apsaugančios kepuraitės bei vanduo. Poilsiautojai galės išsitirti anglies monoksido kiekį iškvepiamame ore. Akcijose kartu su Kauno visuomenės sveikatos biuru dalyvaus ir Kauno apskrities bendruomenės pareigūnai.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai tikisi, jog paplūdimiuose organizuojamos prevencinės akcijos padės atkreipti dėmesį į rizikingo elgesio prie vandens pavojų, paskatins mokytis suteikti pirmąją pagalbą.