Žemės ūkio technikos pasirinkimas

Anksčiau žemės ūkio darbai atrodė labai sunkūs. Juk siekiant apdirbti net ir nedidelį žemės plotą teko skirti labai daug laiko bei jėgų. Šiuo metu moderni žemės ūkio technika visus darbus kur kas labiau palengvina ir suteikia galimybę atlikti labai greitai ir paprastai. Tiesa, kadangi technikos pasirinkimas yra toks platus – ne visi žino, kas yra geriausia ir ką būtina įsigyti jaunam, kiek labiau paaugusiam ar subrendusiam žemdirbiui. Tokiu atveju konsultacijos su profesionalais yra tiesiog neįkainojamos!

žemės ūkio technika, traktoriai
www.deere.com nuotr.

Traktoriai. Turbūt nei vienas ūkininkas neįsivaizduoja savo gyvenimo be traktorių kurie leidžia darbus atlikti ne tik gretai, tačiau ir kokybiškai. Pastaruosius perka ne tik dideli ūkininkai, tačiau ir minimalų žemės plotą turintys asmenys. Juk šiuo metu egzistuoja toks platus technikos pasirinkimas, kad galima įsigyti nuo pačių didžiausių, kurie atlieka labai daug darbų iki kiek paprastesnių, kurie skirti tik žemei paruošti. Daug naudingos informacijos galite gauti paprasčiausiai pasikonsultavę su profesionalais.

Išskiriamos šios traktorių rūšys:

  1. Mažų gabaritų traktorius. Šie traktoriai dažniausiai naudojami nedideliame ūkyje. Jie išsiskiria nedideliais gabaritais, maža kaina ir dideliu manevringumu.
  2. Vidutinių gabaritų traktorius. Taip pat nesunkai valdoma žemės ūkio technika. Gali atlikti šiek tiek daugiau darbų. Egzistuoja platus priedų pasirinkimas.
  3. Didelių gabaritų traktorius. Dažniausiai naudojami dideliuose ūkiuose atlikti sudėtingus darbus. Puikiai važiuoja ne tik dirvos paviršiumi, tačiau ir gatvėmis. Nors gali išvystyti nedidelį greitį – darbus atlieka kokybiškai. Kiek brangesni, tačiau atsižvelgiant į naudą – verti kiekvieno cento.

Kombainai. Technika, kurią dažniausiai pasirenka jau labai rimtai su žemės ūkių dirbantys asmenys. Padeda atlikti labai daug darbų. Retas ūkininkas gali įsivaizduoti kasdienybę be šių prietaisų, kurie ne tik padeda apdirbti žemę, tačiau taip pat ir sėti, kulti bei atlikti panašius darbus. Vėlgi, galima pasirinkti nuo pačių mažiausių iki didelių. Priklausomai nuo žmonių poreikių bei galimos investicijos – pasirenkamas konkretus variantas.

Sunkvežimiai. Jie taip pat labai pasitarnauja atliekant žemės ūkio darbus. Patogu, kadangi galima pervežti didelius kiekius smėlio, žvyro. Tuo pačiu renkant akmenis ir panašiai. Šiuo metu rinkoje siūlomi ir sunkvežimių aksesuarai, kurie padeda transporto priemonei ne tik atrodyti gražiau, tačiau ir funkcionaliau atlikti darbus. Kadangi jų kaina yra gana didelė – daugelis žmonių vietoje naujo perka dėvėtą. Renkantis dėvėtą sunkvežimį reikia labai atidžiai įvertinti daugelį veiksnių, kad pasirinkimas būtų kokybiškas ir nesuklystumėte.

Ieškodami Jums labiausiai tinkamo sunkvežimio atkreipkite dėmesį į šiuos veiksnius:

  • Kokį greitį jis gali išvystyti?
  • Kokį svorį gali pervežti?
  • Įvertinkite, kokie sunkvežimių aksesuarai jam labiausiai tinka.
  • Įvertinkite, kokio dydžio priekaba gali būti prikabinama.
  • Kokias tiksliai papildomas funkcijas atlieka prietaisas.

Žemės ūkio technika labai palengvina darbus. Nieko keisto, kad daugelis žmonių jas perka net ir tokiu atveju, jeigu neturi labai didelio kiekio apdirbamos žemės. Svarbiausia, kad pasirinkimas platus, o tai neatsiejama nuo pasirinkimo, kuris Jums labiausiai tinka. Konsultacija su specialistu padės Jums atrasti tai, kas įgyvendins net ir sunkiausiai įveikiamus darbus.