Živilės Navikaitės miniatiūrų paroda „Paukščių giesmės“

2015 metų kovo 27 dieną, 17.00 valandą, galerijoje „Aukso pjūvis“ (adresu Verslo lyderių centras BLC, K. Donelaičio g. 62, Kaunas) atidaroma šeštoji personalinė dailininkės Živilės Navikaitės papuošalų paroda „Paukščių giesmės“, kur eksponuojama per 40 šiam pristatymui sukurtų kūrinių.

Kaskart, kai stiklo menininkė Živilė Navikaitė pristato naują papuošalų kolekciją, ją sutinkame su nuostaba. Metafizinių piešinių variacijomis pasižymi ir naujausi papuošalai – miniatiūros. Klasikinių formų, ypač menininkės mėgiamo apskritimo, ovalo medalionai, vėriniai dekoruoti graviravimo technika atliktais piešiniais.

Živilė Navikaitė. Paukščių giesmės
Živilė Navikaitė. Paukščių giesmės

Šį kartą piešinio dominantė yra paukštis. Nuo seniausių laikų šis vaizdinys siejamas su prisikėlimo, atgimimo simboliu. Ž. Navikaitės papuošaluose paukščio interpretacija, jos poetiškos vaizduotės dėka, praplečia tradicinį simbolio suvokimo lauką ir perkelia į jutiminį pasaulį. Stilizuoti piešinio segmentai, kaip paukštis, mėnulis gali būti įvairiai perfrazuojami, išprovokuoti atradimus ar dialogus.

Šiandien sparčiai kintančio gyvenimo apsuptyje atsvaros ieškoma iliuzoriniame pasaulyje. „Papuošalas, – teigia Ž. Navikaitė, – yra svarbiausias moters prisistatymo pasauliui ar buvimo su savimi akcentas, atskleidžiantis jos savitumą, siekį nesusiniveliuoti“.

Stilinga, švari forma, prabangi juoda opalinio stiklo spalva, stilizuotas, auksu, platina atliktas piešinys, brangiais metalais inkrustuoti apvadai suteikia papuošalams ne tik funkciją, išskirtinę prabangą, bet žadina ir minties polėkį.

Parodą galite pamatyti iki 2015 metų balandžio 30 dienos, parodos kuratorė Rūta Marija Purvinaitė

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *