5 patarimai keliautojams, norintiems pažinti Egipto kultūrą

Egiptas – laikui nepavaldus stebuklų ir turtingo kultūrinio paveldo kraštas, jau šimtmečius žavintis keliautojus iš viso pasaulio. Nuo didingų piramidžių iki šurmulio pilnų turgaviečių – galimybių pažinti įspūdingą Egipto kultūrą yra daugybė. Svarbiausia – jas išnaudoti! Jeigu tokį tikslą turite ir jūs, kviečiame susipažinti su patarimais, kurie padės geriau pažinti šios užburiančios šalies kultūrą.

1. Atraskite senovės stebuklus

Pradėkite savo kultūrinę kelionę Egipte aplankydami žymiąsias Gizos piramides, įskaitant didžiausią Cheopso piramidę, pastatytą dar apie 2570 m. pr. m. e. Tai vieta, kurioje galėsite susipažinti senovės egiptiečių inžineriniu genialumu ir sužinoti daugiau apie jų laidojimo tradicijas. Žinoma, nepamirškite aplankyti ir netoliese esančio, paslaptimis ir legendomis apgaubto Sfinkso – seniausios žinomos monumentalios skulptūros.

2. Aplankykite Egipto šventyklas

Jei trokštate pažinti Egipto kultūrą, nuvykę į šią šalį būtinaiaplankykite Luksoro ir Karnako šventyklas rytiniame Nilo krante. Šie didingi statiniai leis susipažinti su senovės egiptiečių religiniais tikėjimais ir ritualais… O jei norite dar ypatingesnių nuotykių, leiskitės į kruizą Nilo upe. Tokiu būdu galėsite ne tik aplankyti dar daugiau šventyklų, bet ir plaukdami stebėti kasdienį egiptiečių gyvenimą upės pakrantėse.

3. Nepraleiskite muziejų

Egipto muziejus Kaire – tikras senovinių artefaktų, tokių kaip garsioji Tutanchamono auksinė kaukė ir daugybė mumijų, lobynas, garantuojantis nepamirštamą poilsinės kelionės į Egiptą patirtį! Kita išskirtinė vieta – Nubijos muziejus Asuane, kuriame galėsite susipažinti su nubių tautos paveldu ir jos indėliu į Egipto istoriją. Besidomintiems islamo kultūra verta aplankyti Islamo meno muziejų Kaire, kuriame sukaupta gausi išskirtinio meno, tekstilės ir rankraščių kolekcija. Galiausiai, Senajame Kaire esantis Koptų muziejus, kuriame sukaupta įspūdinga koptų artefaktų kolekcija, suteiks vertingų žinių apie Egipto krikščioniškąjį paveldą.

4. Susipažinkite su vietos turgumis

Jei norite susipažinti su šiuolaikinio Egipto kultūra, pasivaikščiokite po šurmulingus turgus, vadinamuosius „souks“. Pats didžiausias Afrikos ir pagrindinis Egipto turgus – Khan El Khalili, esantis Kaire. Tai tikras siaurų gatvelių labirintas, pilnas parduotuvių, kuriose parduodama viskas – nuo prieskonių iki juvelyrinių dirbinių. Apsilankymas Khan El Khalili turguje jums leis geriau pažinti ne tik šios šalies kultūrą, bet ir prekybos subtilybes.

5. Paragaukite egiptiečių virtuvės patiekalų

Egipto virtuvė – tai nuostabus Artimųjų Rytų, Viduržemio jūros regiono ir Šiaurės Afrikos virtuvių skonių mišinys. Todėl nuvykę į Egiptą, nepraleiskite galimybės apsilankyti vietiniuose šios šalies restoranuose ir gatvės prekyvietėse. Čia galėsite paragauti tradicinių patiekalų, tokių kaip košari, falafeliai ir egiptietiška duona (aish baladi).

Egiptas gali suteikti daugybę kultūrinių patirčių keliautojams, trokštantiems pažinti turtingą jo istoriją ir tradicijas. Taigi, jei svarstote galimybę keliauti į šią šalį, pasinaudokite mūsų pateiktais patarimais. Leiskitės į kultūrinį nuotykį, kuriame atrasite senojo ir šiuolaikinio Egipto lobius!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *