Klimaksas – laiko tarpas, kuomet moters organizme vyksta svarbūs pokyčiai, o juos lydi ne tik fiziniai negalavimai, bet ir kiti nemalonius pojūčius keliantys veiksniai: vangumas, apatija, prasta nuotaika be jokios priežasties, nuovargis, dirglumas bei irzlumas, o kartais – ir dar blogiau depresija. Atsižvelgiant į tai, kad klimaksas apima tris stadijas, o nuo pirmos pradžios iki trečios stadijos pabaigos gali praeiti maždaug 3 – 6 metų tarpas, belieka tik daryti išvadą, kad šis laikotarpis yra tas laikotarpis, kurį išgyventi yra nelengva dažnai dailiosios lyties atstovei. Na, o kad tai padaryti būtų lengviau, siūlome atkreipti dėmesį į šiuos patarimus.
Tinkamas mitybos racionas
Belieka tik pasakyti, kad tinkama kaityba yra tas dalykas, kurį reikėtų praktikuoti visą savo gyvenimą, tačiau, jei jau nutiko taip, jog visą laiką maitinotės nepavyzdingai, tai bent atėjus šiam laiko tarpui reikėtų susimąstyti ir ištaisyti šį savo poelgį. Na, o tai daryti tikrai verta, nes moksliniais tyrimais yra įrodyta, jog tos moterys, kurios maitinasi tinkamai, klimakso metu jaučia kur kas menkesnius fizinius negalavimus, maža to, būna mažiau dirglios, išvengia depresijos ar prastos nuotaikos. Tad kokia turėtų būti ta mityba? Ypač verta valgyti kuo daugiau šviežios žuvies, riešutų, vaisių bei daržovių, o taip pat nepamiršti parūpinti organizmu reikiamu kiekiu skysčių (tam idealiai tinka paprastas geriamasis vanduo bei sultys). Na, o tarp produktų, kurių reikėtų atsisakyti arba bent apmažinti suvartojamą kiekį, pirmauja sūdyti bei rūkyti gaminiai, riebūs produktai, kava bei alkoholis.
Turėkite malonų įprotį
Nemalonių akimirkų šiuo gyvenimo periodu padės išvengti ir tai, jei pačios sau susikusite malonius įpročius, kurie teiktų džiaugsmą. Tiesa, tam, kad rezultatas būtų iš tiesų maksimalus, atsižvelkite į tai, kas jums patinka labiausiai: pavyzdžiu, jei jums ypač patinka suknelės, pasirūpinkite, kad per mėnesį jūsų spintoje atsirastų bent dvi naujos suknelės; jei dievinate SPA procedūras, bent kartą per savaitę laiko raskite jomis pasilepinti; jei jums nėra nieko maloniau nei leisti laiką plepant su geriausiomis draugėmis, vos tik ištaikiusios progą organizuokite susitikimą.
Raskite laiko mėgstamai veiklai
Dažnai yra sakoma, kad vienas geriausių vaistų, kurio nereikėtų pamiršti tuo atveju, jei siekiate išvengti prastos nuotaikos, slogių akimirkų ar depresijos, yra mėgstama veikla. Būtent to nereikėtų pamiršti ir klimakso laikotarpiu, juo labiau, kad jo sulaukus, moteris jau būna tokiame amžiuje, kuomet vis daugiau ir daugiau galima skirti laiko sau (vaikai paprastai jau būna suaugę, o karjeros aukštumos – pasiektos), tad belieka šį laiko tarpą išnaudoti prasmingai. Taigi, belieka jį skirti tam, kad iš tiesų jums teikia malonumą (nepriklausomai nuo to, kas tai yra – knygų skaitymas, laikas, praleistas sode prižiūrinti augalus, ilgi pasivaikščiojimai su augintiniu ar pažintinės kelionės). Maža to, šis laikotarpis puikiai tinka ir naujiems atradimams – galbūt visada svajojate kurti papuošalus, tačiau tam, niekad neradote laiko, o gal ir vėl iš naujo atrasite konditeriją.