Atostogos prie jūros yra tarsi tradicija, juk būtent ten Jus supa švelnus jūrinis klimatas, dūžtačios bangos bei smėlėtos kopos. Ilsėtis prie jūros galima tiek su antrąja puse, tiek draugų kompanijoje, tiek šeimoje ar vienumoje. Tačiau neapsigaukite, poilsis vienumoje nereiškia vienatvės ar nuobodulio, tai gali tapti puiki išeitis pabūti su savo mintimis, pabėgti nuo kasdieninės rutinos bei atstatyti vidinę harmoniją.
Sveikatos gerinimas bangų, vėjo ir saulės galia
Jūros vanduo. Remiantis naujaisiais mokslininkų atradimais, galime drąsiai teigti, kad jūros bangų mūša teigiamai veikia žmonių smegenis. Pastebėję, kad jų veikla aprimsta, o žmogus pasineria ir ramią būseną, jam tampa lengviau sutelkti mintis bei priimti tinkamus sprendimus. Teigiamai veikia ne tik bangų mūša, bet ir plūduriavimas jūros vandenyje – tai padeda kūnui atsipalaiduoti, širdies darbas tampa lengvesnis ir tolygesnis, suaktyvėja kraujotaka, ko pasekoje išlipus iš jūros vandens žmogus jaučiasi atjaunėjęs.
Oras. Oras kuriuo kvėpuojame būdami prie jūros, yra prisotintas neigiamų jonų. Tačiau kokia iš to nauda? Jie padeda efektyviau įsisavinti deguonį, todėl daugelis žmonių pasakoja, kad esant prie jūros, jiems būna lengviau kvėpuoti. Ar pastebėjote, kad pasivaikščiojimas pajūriu pagerina nuotaiką? Tai yra dėl to, nes neigiami jonai subalansuoja seratonino koncentraciją kraujyje, kuris yra atsakingas už reakciją į stresą bei mūsų nuotaiką. Būnant prie jūros, naudinga būtų pasivaikščioti ne tik paplūdimiu, bet ir ošiančiuose pušynuose. Pušys išskiria fitonicitu, tai yra lakios medžiagos, kurios naikina bakterijas ir virusus, ramina nervinę sistemą ir mažina nuovargį bei stresą.
Saulė. Organizmui teigiamą poveikį daro gulėjimas ant įkaitusio smėlio ir saikingas pasilepinimas saulės voniomis. Saulės spindulių dėka, organizme susidaro vitaminas D, kuris reguliuoja mineralinių medžiagų apykaitą, saugo nuo osteoporozės ir padeda iš organizmo pašalinti nereikalingą šviną. Saulės šiluma veikia endokrininę sistemą – yra pastebėta, kad būnant saulės spinduliuose organizmas išskiria daugiau laimės hormono, dėl to žmogus jaučiasi pakiliai. Kad ir kiek naudos teikia saulės spinduliai, reikėtų nepamiršti apsauginių priemonių su SPF ir UVA filtrais ir nesimėgauti saulės voniomis per daug ilgai.
Tad jei svarstote ar atostogos prie jūros yra geras pasirinkimas, tai galime jums pasakyti, kad tikrai taip! Ilsėdamiesi pajūryje ne tik pailsinsite savo kūną bei mintis, bet pagerinsite sveikatą natūraliais būdais.