Ne paslaptis, kad nemažai trečiųjų šalių piliečių gyvena ir dirba įvairiose Lietuvos įmonės. Tačiau norint dirbti mūsų šalyje, trečiųjų šalių piliečiams privalu susitvarkyti tam reikalingus formalumus. Vienas iš svarbiausių dokumentų – tai leidimas laikinai gyventi Lietuvoje, kuris suteikia galimybę ne tik gyventi, bet ir oficialiai dirbti. Kitu atveju, jeigu darbuotojas atvyksta konkrečiam darbui, jam pakanka turėti leidimą dirbti mūsų šalyje, kuris tuo pačiu leidžia ir gyventi.
Teisę laikinai gyventi Lietuvoje turi ir tie užsienio šalių piliečiai, kurių tėvai arba vaikai gyvena Lietuvoje ir yra šios šalies piliečiai. Žinoma, ši teisė nėra suteikiama automatiškai. Jeigu asmuo turi kurios nors iš trečiųjų šalių pilietybę, jis taip pat privalo gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. Šis leidimas suteikia teisę gyventi šalyje ne ilgiau nei metus, o norint įsidarbinti, papildomas leidimas darbui nėra reikalingas.
Leidimai laikinai gyventi Lietuvoje taip pat gali būti suteikiamas ir tiems užsienio piliečiams, kurių vaikams yra suteiktas mūsų šalies prieglobstis. Tokiu atveju, pateikus reikiamus dokumentus, pirmą kartą kreipiantis leidimas suteikiamas ne daugiau vienerių metų laikotarpiui. Kreipiantis pakartotinai pratęsti tokį leidimą, leidimas pratęsiamas ne daugiau kaip dvejiems metams.
Jeigu Lietuvoje gyvena sutuoktinis, kuris yra Lietuvos pilietis arba užsienio šalies pilietis, turintis nuolat ar laikinai gyventi šalyje. Šiais atvejais trečiųjų šalių sutuoktiniai taip pat turi teisę į laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Tuo atveju, kai sutuoktinis turi leidimą nuolat gyventi šalyje, suteikiamas leidimas ne daugiau kaip 1 metams. Priešingu atveju, jeigu sutuoktinis turi laikiną leidimą gyventi Lietuvoje, leidimas antrajai pusei suteikiamas tam pačia laikotarpiui.
Leidimai laikinai gyventi gali būti suteikiami ir dėl kitų, su šeimos nariais, gyvenančiais Lietuvoje, susijusių aplinkybių.