Aleksandro Olševskio paroda „Tarp erdvės ir laiko“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, (adresas V. Putvinskio g. 64, Kaunas)  2015 metų gegužės 7 dieną (ketvirtadienį), 17.00 valandą įvyks lenkų dailininko Aleksandro Olševskio (Aleksander Olszewski) parodos „Tarp erdvės ir laiko“ atidarymas. Renginyje dalyvaus ir pats parodos autorius.

Olševskis gimė 1944 metais Radomo mieste. Baigęs studijas Lodzėje, apgynė du diplomus – tapybos ir projektavimo. Studijų metas – audringas laikotarpis. Dailininkas nuosekliai domisi naujomis „konstruktyvizmo“ tendencijomis. Racionalizmas, matematinė pusiausvyra bei filosofinės spekuliacijos – vadinamasis „scientizmas“ tampa jauno dailininko kūrybos epicentru. Jo studijų objektai yra materialusis pasaulis ir erdvė. Taip optimaliausia ir pamėgta išraiškos priemone tampa skaitmeninė technika. Remdamasis kristališkai tyromis, kietomis lyg deimantas geometrinėmis formomis, autorius veda mus į sterilų ir išvalytą savo sampratų pasaulį.

Aleksandras Olševskis
wydarzenia.o.pl nuotrauka

Daug pastangų profesorius Aleksandras Olševskis skyrė jo iniciatyva įkurtam K. Pulaskio politechnikos universiteto Meno fakultetui. Neseniai VDA Kauno fakultetas drauge su mūsų bičiuliais iš Radomo iškilmingai pažymėjo bendro darbo 20-metį.

Profesorius yra parengęs savo kūrybos parodų daugelyje pasaulio šalių, taip pat ir Lietuvoje. Ši ekspozicija liudija jo kūrybos gyvybingumą, tvirtus Lietuvos ir Lenkijos dailininkų kūrybinius ryšius.

Parodą galima pamatyti nuo 2015.05.07 iki 2015.06.07.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *