Broniaus Rutkausko tapybos paroda, skirta Motinos dienai

Nuo 2015 metų balandžio 27 dienos Nacionaliniame Kauno dramos teatre (adresu Laisvės al. 71) veikia Broniaus Rutkausko tapybos paroda.

Tapytojas Bronius Rutkauskas – jau nemažai metų kuria monumentaliosios tapybos srityje. Naudodamas sudėtingą freskos perkėlimo ant drobės techniką, jis kuria savitus, senajai klasikinei Vakarų Europos tapybai artimus kūrinius – puošniais drabužiais apsirėdžiusių moterų portretus, istorinio konteksto kupinus natiurmortus. Atrodo, kad čia susiduria dabartis ir praeitis – vaizdavimo maniera yra atgaivintos senosios tradicijos, tuo tarpu spalviniu aspektu matyti, jog darbai jau yra šiandienos pasaulio liudininkai. Būtent tai kūriniams suteikia tam tikros mistikos ir iš vaizduojamųjų žmonių veidų, kūno padėties ima rodytis, kad jie saugo tam tikrą paslaptį, atsineštą iš praeities, kurios įminti šiuolaikinis žmogus tarsi dar nėra pajėgus. „Man žmogus – paslaptingas ir sudėtingas fenomenas, o paslaptis ir nežinojimas – neatsiejamos žmogaus gyvenimo dalys”, – sako Bronius Rutkauskas.

Bronius Rutkauskas paroda
Bronius Rutkauskas – „Daiktai prie lango”

B. Rutkauskas 1980 metais baigė valstybinį dailės institutą Vilniuje. Nuo tada dalyvauja parodose, pleneruose, simpoziumuose, nuo 1986 metų Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Yra sukūręs nemažai darbų įvairiems interjerams: altorinė tapyba Lančiūnavos bažnyčioje, Kauno jėzuitų bažnyčios altorinis paveikslas „Nukryžiuotasis“, Kėdainių miesto ir J. Radvilos herbai Kėdainių rotušės fasade, freskos Kauno „Senųjų rūsių“ restorane ir kt.

Itin estetiški, kruopščiai atlikti, pabrėžiant kiekvieną detalę, kiekvieną drabužio klostę, spalvų sodrumu akį traukiantys kūriniai verčia ieškoti, analizuoti bei gėrėtis. Jie – tarsi atsvara šiuolaikinei, kupinai ekspresijos tapybai, priverčianti atsigręžti į jau gana tolimą praeitį, kartu nešantys dvasinės stiprybės bei suteikiantys nusiraminimo pojūtį.

Broniaus Rutkausko paroda
Bronius Rutkauskas – „Moters portretas”

Ši B. Rutkausko paroda, kurią organizuoja galerija „Aukso pjūvis“, skirta paminėti Motinos dienai.

Paroda veiks iki šių metų gegužės 31 dienos. Parodą galima apžiūrėti prieš spektaklius.

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *