Ar oro kondicionieriai kenkia gyvūnams ir mažiems vaikams?

Nors už lango dar žiema, tačiau dažnas vis dažniau pagalvoja apie įrangas, kurios gali padėti komfortabiliai išgyventi vasaros kaitras. Geriausia išeitis, žinoma, yra oro kondicionieriai. Nors vėsus rankšluostis ir skani ledų porcija yra tikrai malonus priedas, tačiau kai lauke bent kelias dienas laikosi +30 – išgyventi be oro kondicionieriaus bus tikrai sunku.

Visgi, gana gajus mitas, kad oro kondicionieriai kenkia vaikams, senyvo amžiaus žmonėms, gyvūnams. Ar tai yra tiesa? Atsako įrangą parduodantis specialistas Dalius.

Tinkama montavimo vieta

Oro kondicionieriai tikrai nesukelia peršalimo ligų vasaromis. Tiksliau, sukelti neturėtų. Svarbiausia yra rasti tinkamą įrangą ir tuo pačiu ją montuoti ten, kur reikia, nurodo vadybininkas.

Geros kokybės oro kondicionierius rasite čia https://kondicionieriai24.lt/produkto-kategorija/gamintojai/airwell-oro-kondicionieriai/. Renkantis visada verta tartis su specialistais, kurie pagal Jūsų poreikius bei namų parametrus nurodys, kuri įranga labiausiai tinka. Kokio tipo, galingumo, matmenų ir t.t.

Blogai, kai radę tinkamą įrangą žmonės nusprendžia ją montuoti savarankiškai. Tuomet ne tik prijungia, tačiau ir dėl vietos nusprendžia patys, nepasitarę su specialistais“,- patirtimi dalijasi Dalius.

Gera oro kondicionieriaus montavimo vieta yra tokia, kurioje nesiburia žmonės. Taigi, negalima montuoti greta valgomojo stalo arba sofos ant kurios dažniausiai sėdint žiūrimas TV. Atrodo gera, kad patalpa yra vėsinama, tačiau minusas, kad šaltas oras yra pučiamas tiesiai žmogui į kūną. Tai ir sukelia ligas“,- teigia Dalius.

Kalbos apie oro kondicionieriaus žalą žmogaus sveikatai atsirado dėl to, kad mašinoje montuojami oro kondicionieriai dažnai sukelia gerklės skausmus. Taip ir nutinka dėl to, kad jie pučia šaltą orą tiesiai į žmogų. Tiesiog nėra vietos, kur galima būtų nukreipti vėsos kryptį. Namuose erdvės kur kas daugiau, tad ir tinkamą montavimo vietą rasti bus kur kas paprasčiau.

Taip pat vadybininkas paminėjo, kad pravartu kartą per metus pasidaryti oro kondicionieriaus profilaktinį aptarnavimą. Tuomet bus užtikrintas sklandus įrenginio veikimas.

Karštis – pavojus žmogaus sveikatai

Medikai akcentuoja, kad karščio žala yra tokia pat didelė kaip ir šalčio. Labiausiai dėl to kenčia vaikai, senyvo amžiaus asmenys, taip pat ir gyvūnai, kurie esant didelei temperatūrai net alpsta.

Aktyviausias oro kondicionierių pirkimo metas yra vasara. Tuomet, kai lauke jau yra kaitru – daugelis žmonių skubiai perka įrangą, kadangi nori išvengti karščio keliamo pavojaus žmogui. Deja, ne visada savo klientams iškart galime pasiūlyti įrangą. Karštomis dienomis ji perkama labai aktyviai. Ką jau kalbėti apie tai, kad tenka laukti gana ilgose eilėse, kol galiausiai meistrai ją sumontuoja“,- priduria.

Karščio keliamas pavojus žmogui yra didelis. Pirmiausia kenčia širdis. Ne veltui tyrimai rodo, kad labai kaitriomis dienomis problemos daugiausia kankina viršsvorį turinčius asmenis, taip pat ir tuos, kurie turi širdies ydas arba nepakankamumą. Deja, insultai bei infarktai esant vasaros kaitroms yra kur kas dažnesni. Taip pat suklusti turėtų tie tėveliai, kurie augina mažus vaikus. Kūdikiams perkaitimas yra net blogesnis nei peršalimas, tad svarbu yra pasirūpinti įranga, kuri suteiks galimybę ramiai mažyliams augti nepriklausomai nuo to, koks lauke yra oras.

Svarbiausia yra gera įranga ir tinkama jos montavimo vieta. Tokiu atveju oro kondicionieriai turės tik naudą ir jokios žalos. Dėmesio verti yra Airwell oro kondicionieriai iš specdarbai.lt. Rinkitės kokybę, kuri yra patvirtina laiko ir kuri užtikrina, kad gyvenimo komfortas bus pasiekiamas ranka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *