Saulės energijos privalumai

elektra

Tikriausiai ne kartą jau pagalvojote apie saulės energijos panaudojimą savo namuose, tačiau prieš priimant tokį sprendimą, žinoma, reikėtų apsvarstyti tiek šios technologijos privalumus, tiek trūkumus. Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, saulės baterijos vis dažniau keičia neatsinaujinančius energijos šaltinius, tačiau galiausiai tai yra Jūsų pasirinkimas ar įsirengti šią technologiją savo namuose, ar ne. Kad padėtumėm Jums priimti tinkamą sprendimą, pateikiame saulės energijos naudojimo pliusus bei minusus.

Vienas iš pagrindinių priežasčių, kodėl greičiausiai pagalvojote apie saulė energiją yra sumažėjusios elektros išlaidos. Saulės energijos bei baterijų pagalbą galėsite pasigaminti savo elektrą, tad greičiausiai papildomų išlaidų neturėsite. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog tai kiek sutaupysite naudodami saulės energiją priklauso nuo saulės kolektorių kiekio bei Jūsų elektros sunaudojimo. Taip pat reikėtų paminėti, jog saulės baterijos dažniausiai atlaiko 25-35 metus, tad tai puiki investicija į Jūsų ateitį.

 

Dar vienas ypatingas svarbus saulės energijos naudojimo privalumas yra tai, jog ši energija turi nuolat atsinaujinantį šaltinį. Vadinasi, jog saulės energija – neišsenkantis šaltinis, kurio veikimui reikalingi tik saulės kolektoriai. Svarbu paminėti ir tai, jog saulės energijos naudojimas sumažina anglies dvideginio emisiją. Tradicinis iškastinis kuras, kuris, beje, sparčiai nyksta, į aplinką bei vandens telkinius paleidžia įvairius teršalus, įkaitant ir patį anglies dvideginį. Atsinaujinančios saulės energijos naudojimas vietoje iškastinio kuro tikrai sumažins viso pasaulio užterštumą, o Jūs turėsite nesibaigiantį energijos šaltinį.