Arūno Kulikausko fotografijų paroda „Fotonų gaudymas”

Kauno miesto muziejaus skyriuje M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje atidaryta žinomo fotomenininko Arūno Kulikausko personalinė fotografijų paroda “FOTONŲ GAUDYMAS”.

– Viskas pasaulyje yra paprasta, kol mes nesukomplikuojame.

Pasak menotyrininkės Gabrielės Kuizinaitės, fotomenininko Arūno Kulikausko parodoje “Fotonų gaudymas” pristatomos 32 vienetai spalvotų ir nespalvotų fotografijų naudojant Pinhole techniką. Nespalvotose, sudvigubintose fotografijose fiksuojama kasdienybė, kuri yra perteikiama fiksuojant Amerikos didmiesčio architektūros, gatvės fragmentą, Lietuvos kaimo, autoriaus šeimos gyvenimo epizodą. Sustabdytame kadre buities fragmentas nušvinta, įgauna būties švytėjimo. Visus darbus ir sieja šviesa, darbai atlikti šviesai tiesiogiai veikiant popieriaus paviršių. Autorius teigia: “Šviesos gabalėlis vadinamas fotonu, atskilęs nuo Saulės, perskridęs kosmoso platybes iki Žemės, nusileidžia ant daikto ir, atsimušęs į jį atkeliauja per mano aparato skylutę, nefiltruotas jokio stiklo, palieka pėdsaką. Taip atsiranda atvaizdai, kuriuos matote šitoje parodoje. Taip dirbdamas aš supratau, kad dirbu atvirame kosmose. Ne juokai.“

Arūno Kulikausko fotografijų paroda "Fotonų gaudymas"

Paskutinius 15 metų Arūnas Kulikauskas dirba daugiausia su Polaroid medžiagomis. Šioje parodoje darbai yra atlikti savadarbėmis pinhole kameromis ant polaroidų, kurie vėliau buvo naudojami kaip negatyvai – skenuojami ir fotografijos didinamos iki norimo formato ir spausdinamos ant tradicinio archyvinio fotopopieriaus.

Arūno Kulikausko fotografijų paroda “Fotonų gaudymas” M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje (K.Petrausko g. 31, Kaunas) veiks iki 2015 metų gegužės 7 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *