Audronės Petrašiūnaitės paroda „Tylus gyvenimas“

2016 metų sausio 21 dieną, ketvirtadienį, 17.00 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje (adresas K. Donelaičio g. 16, Kaunas) įvyks Audronės Petrašiūnaitės parodos „Tylus gyvenimas“ iš ciklo „Lūžio kartos vardai“ atidarymas.

2013 metais prasidėjęs parodų ciklas „Lūžio kartos vardai“ šįkart pristato Audronę Petrašiūnaitę (g. 1954 m.) – vieną aktyviausių Lietuvos tapytojų, kuri nesiliauja stebinti vis naujais kūrybiniais ieškojimais.

Į dailės pasaulį Petrašiūnaitė atėjo XX a. 9 deš. su jautrios koloristikos darbais, pasakojančiais asmeninio gyvenimo istoriją.

AUDRONĖS PETRAŠIŪNAITĖS „TYLUS GYVENIMAS“
”Šviesa nusileido” 2015 m.

XXI amžiuje A. Petrašiūnaitės tapyba ir toliau išlieka autobiografiška. Tik gyvenimo diktuojamų temų ratas keičiasi. O ir į tapomus motyvus dailininkė pažvelgia drąsiau. Apie dabartinį laikotarpį Petrašiūnaitė pasakoja: „Dabar vėl grįžtu prie paprastų motyvų, tik išgyvenu juos kitaip, nesinori gražinti, visko aplieti šviesa. Atsidengė materijos šiurkštumas, grubumas. Visa išgyvenu viduje, susitapatinu su augalu ar gyvūnu. Vis klausiu savęs: kur yra tapybos gyvastis? Ar ji gyvenime, o gal tapybos procese? O gal tame, kaip kalbu apie pasaulį dažais: lieju, tepu, dreskiu, gramdau. Virtuali realybė užtvindė blizgėjimo tuštumą. Salsvas nieko nereiškiantis šurmulys, niekas nemoka patylėti, visi prisidengę kaukėmis ir jas keičia tol, kol mirtis primatuoja paskutinę.“

Parodoje šalia ankstyvosios Petrašiūnaitės tapybos rodomi paskutinieji, 2015 metais sukurti darbai.

Primename, kad 2000 m. Kauno Paveikslų galerijoje buvo atidaryta „Lūžio kartos ir jos mokytojų“ ekspozicija, skirta XX a. paskutinio dešimtmečio Kauno dailininkų darbams. „Lūžio kartos“ pavadinimas nebuvo susietas su dailininkų amžiumi. Jų „lūžio“ pagrindą lėmė studijų sovietmečiu ir 9 deš. pabaigoje pasikeitusios kultūrinės, politinės ir ekonominės situacijos laisvėjančioje Lietuvoje sankirta.

Dėl M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rekonstrukcijos 2006 m. „Lūžio kartos“ ekspozicija buvo uždaryta. „Lūžio kartos vardai“ nesiekia atkurti buvusios ekspozicijos. Parodų ciklo tikslas – pristatyti 9 deš. buvusius jaunuosius dailininkus ir jų mokytojus dabartiniame kontekste.

„Lūžio kartos vardų“ ciklo kuratorė Kristina Civinskienė

Paroda veiks nuo 2016 01 21 iki 2016 02 28

Papildomą informaciją teikia kuratorė Kristina Civinskienė tel. 370 686 196 06

Maloniai kviečiame apsilankyti.