B grupės vitaminai: kokia jų nauda ir kam jie reikalingi?

vitaminai

Kone kiekvieną dieną girdime apie įvarius vitaminus, problemas, su kuriomis žmonės susiduria esant jų trūkumui, ir kaip turime juos vartoti, kad būtume sveiki. Tačiau tenka sutikti, kad gerti visų maisto papildų iš eilės nesinori, todėl svarbu atsirinkti svarbiausius, naudingiausius preparatus. Vieni pagrindinių, mūsų gyvybinėms funkcijoms palaikyti būtini yra B grupės vitaminai. Jie dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose, palaiko raumenų tonusą, odos būklę, stiprina imuninės ir nervų sistemos funkcijas. Mokslininkams žinoma, kad tarpusavyje koreliuoja B grupės vitaminai ir vėžys – juose esančios medžiagos skatina ląstelių augimą bei dalijimąsi, o pakankamas jų kiekis dar ir padeda nesusirgti mažakraujyste. B grupės vitaminai: kam reikalingi ir kada vertėtų juos vartoti?

Nervinė sistema ir skausmai

B grupės vitaminų trūkumas dažnai turi įtakos mūsų nervinei sistemai, dėl jo prasideda galvos įtampos skausmai, migrena, gali kankinti nemiga. Jei vartosite B grupės vitaminus, pagerės jūsų nervų sistemos mityba, sumažės rizika patirti dėl psichosomatinių priežasčių kylančius skausmus. Be to, B grupės vitaminai pagerina nuskausminamųjų poveikį ir sumažina neigiamą kepenų reakciją į vaistus.

B grupės vitaminai vaikams

B grupės vitaminai svarbūs ir vaikams, ypač vyresniame amžiuje. Apie jų trūkumą išduoda padidėjęs jautrumas, dirglumas, miego sutrikimai, nerimas. Jei ieškote tinkamiausių papildų vaikams, vertėtų pasikonsultuoti su gydytojais arba vaistininkais. Jums padės B grupės vitaminai „Camelia“ vaistinėse, kur profesionalai pagal poreikį atrinks vaikui geriausią vitaminų rinkinį.

B grupės vitaminai sportuojantiems

B grupės vitaminai padeda kūnui pasisavinti iš maisto gautus angliavandenius, riebalus, konvertuoti perteklines amino rūgštis į tas, kurių tuo metu trūksta organizmui. Be to, B grupės vitaminai padeda išlaikyti raumenų tonusą ir yra svarbūs jų augimui. Todėl sportuojantiems asmenims vertėtų reguliariai vartoti maisto papildus, kuriuose gausu B grupės vitaminų. Tam puikiai tiks „Jamieson“ B grupės vitaminai, B grupės vitaminai „Milgamma“ ir natūralūs B grupės vitaminai, kurių gausu maisto produktuose. Tai kepenėlės, sardinės, austrės, tunas, varškė ir pan.