Beasbestinis šiferis – kas lėmė jo populiarumą?

beasbestinis siferisPastaraisiais metais vis daugiau dėmesio skiriama aplinkosaugai ir gyvenimo gerovei. Šis požiūris apima ne tik mūsų gyvenimo būdą, bet ir kasdienę namų aplinką. Paaiškėjus žalingam asbesto poveikiui, stogo dangų prekyboje didelio dėmesio sulaukė šiuolaikiškas beasbestinis šiferis, tapęs saugia ir kenksmingo poveikio neturinčia alternatyva ilgaamžiam ir tvirtam stogui. Be to, priklausomai nuo individualių poreikių, galima rinktis tiek klasikinį, tiek itin modernų šiferį, kuris stogui suteiks išskirtinės elegancijos.

 

Stogo danga, atitinkanti išrankiausiųjų poreikius

Siekiant realizuoti individualius pirkėjų poreikius, gamintojai siūlo plačias beasbestinio šiferio pasirinkimo galimybes, įvairių formų ir skirtingo banguotumo šiferį. Taikant šiuolaikines technologijas, naujos kartos beasbestinio šiferio danga yra atspari aplinkos poveikiui, ilgą laiką išlaiko savo tvirtumą ir estetines savybes. Dar vienas privalumas yra tai, kad montuoti tokią dangą nėra sunku, tačiau reikia žinoti, kad dengiant stogą nauju šiferiu, reikės papildomų statybinių medžiagų, pvz., difuzinės plėvelės, termoizoliacinių sluoksnių ir kt. Jei siekiate optimalaus rezultato, rekomenduojame kreiptis į šios srities ekspertus, kurie užtikrins atliekamų darbų kokybę ir jūsų lūkesčius atitinkantį rezultatą.

 

Nesenstantis šiferio populiarumas

Šiferis naudojamas daugelį metų. Tai viena populiariausių stogo dangų tiek šiandien, tiek praeityje. Skirtumas tas, kad šiais laikais gaminamas tik beasbestinis šiferis, kadangi atlikti tyrimai įrodė, kad asbestas kenkia žmonių sveikatai. Vietoj asbesto šiuo metu naudojamas specialus armuojantis pluoštas, dėl kurio beasbestinis šiferis yra kur kas saugesnis aplinkai, o taip pat pasižymi geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis, t. y. tokia danga yra tvirtesnė, elastingesnė, atsparesnė smūgiams ir aplinkos poveikiui.

Svarbus beasbestinio šiferio privalumas yra tai, kad jis gan lengvai montuojamas ir nereikalauja sudėtingos priežiūros. Šiferis gali būti tvirtinimas vinimis arba varžtais. Dėl specialių technologijų stogo danga neblunka, nesamanoja, yra atspari pelėsiui, erozijai ir ultravioletiniams saulės spinduliams. Tai praktiškas sprendimas, puikiai tinkantis permainingiems Lietuvos orams. Šiferis yra nedegi, biologiniam poveikiui atspari, į elektromagnetines bangas nereaguojanti medžiaga, kuri nebijo staigių temperatūros pokyčių, puikiai izoliuoja garsą ir turi difuzinių savybių. Jei rinksitės patikimo gamintojo beasbestinį šiferį, galite būti tikri jo ilgaamžiškumu – šiferis tarnaus tiek pat, kiek ir plieninė stogo danga, o tai reiškia, kad stogu džiaugsitės daugiau nei 50 metų.