„BIPLAN“ NAUJAM GYVENIMUI PRIKELIA „KALĖDŲ EGLUTĘ“

Viena geriausių Lietuvos grupių „Biplan“ perrašė vieną geriausių lietuviškų kalėdinių dainų „Kalėdų eglutė“! Prie savo naujo albumo dainų pradėję dirbti „biplanai“, kad gerbėjams neprailgtų laukimas, sukūrė ir įrašė, jų pačių teigimu, vienos nuostabios lietuviškos dainos „koverį“. Naujai suskambusi „Kalėdų eglutė“ jau pasiekė radijo stotis, o šį ketvirtadienį, lapkričio 24 dieną, grupė gyvai ją pristatys ir koncerte Kaune „Renginių oazėje“.

Singlo „Kalėdų eglutė“ viršelis, Tomo Kaunecko (fotostudija „Ciklopas“) nuotr.
Singlo „Kalėdų eglutė“ viršelis, Tomo Kaunecko (fotostudija „Ciklopas“) nuotr.

„Šią dainą, kaip ir dauguma mūsų, dievinau vaikystėje. Ir dabar manau, kad tai labai gera kalėdinė daina, o tokių tikrai nėra daug“, — pasakojo „Biplan“ gitaristas Olegas Sejevas. „Pergrodami šį kūrinį neturėjome tikslo pranokti originalą, nes tai tiesiog neįmanoma. Norėjome tik prikelti šią puikią dainą naujam gyvenimui.“

Visgi, pripažįsta muzikantas, užduotis pasirodė labai sunki — dainos harmonija tokia, kad bet koks neatsargus žingsnelis į šalį suteikdavo restoraninį prieskonį. „Atrodė, neatsikratysime jo, bet vis tik pavyko“, — džiaugėsi Olegas Sejevas.

Muziką legendinei „Kalėdų eglutei“ pagal poeto Antano A. Jonyno eiles prieš tris dešimtmečius parašė grupės „Kardiofonas“ vokalistas Rimantas Giedraitis. Jis vienas pirmųjų išgirdo ir „Biplan“ įrašytą naują šio kūrinio versiją. „Kalėdos turi ateiti. Kaip ir kas metai. Kitaip negali būti… Ir esate teisūs, Kalėdos ateina! Su mūsų šypsenomis, mielomis dovanomis ir iš vaikystės žalia lietuviška Kalėdų egle. Gera pažįstama, tik šiemet nauja ir energinga. Mylėkit ir gerbkit — „Biplan“ „Kalėdų eglutė“!“, — kalbėjo dalinosi Rimantas Giedraitis.

Ketvirtadienį „Kalėdų eglutė“ gyvai suskambės „Biplan“ koncerte Kaune, o jau penktadienį pasirodys „iTunes“, „Amazon“, „Spotify“, „Deezer“ ir kitose interneto parduotuvėse bei grotuvuose.

Įvertinkite ir Jūs:

„Biplan“ — „Kalėdų eglutė“: