Metalo dažymas: dažų pasirinkimai ir patarimai

Metalinio paviršiaus dažymas reikalauja tam tikrų žinių, kadangi skirtinga technologija gali padėti pasiekti gražesnį rezultatą. Metalo dažymas – nesudėtingas procesas. Ypač lengvas bus tokiu atveju jeigu pasirinksite kokybiškus dažus. Atrodo, šiuo metu pasiūla tokia plati, kad gali būti paprasčiausiai neįmanoma atrasti geriausią variantą iš geriausių. Tačiau tikrai įmanoma. Tereikia žinoti – ko Jums reikia, kad gautas rezultatas 100 procentų būtų pats geriausias.

Dažų metalui pasirinkimas

metalo dažymas
www.valsparpaint.com nuotr.

Metalinis paviršius atrodys gražiai ir bus funkcionalus tik tokiu atveju, jeigu jį padengsite kokybiškais dažais. Štai katilinės priežiūra taip pat reikalauja atnaujinimo naudojant kokybiškus dažus. Šiuo metu dažų pasirinkimas yra labai platus, tad pateikiame kriterijus, kurie Jums gali būti naudingi siekiant atrasti geriausius dažus iš pačių geriausių. Nepamirškite, kad šiuo atveju konsultacija su profesionalais duoda tikrai labai daug.

  • Kaina. Nusistatę pinigų sumą kur kas greičiau atrasite tuos dažus, kurie jums yra tinkami kainos aspektu. Nepamirškite, kad taupant labai dažnai gaunamas rezultatas liūdina, kadangi nepavyks gauti kokybiškų dažų, kurie tikrai tolygiai padengtų paviršių.
  • Spalva. Spalvų paletė taip pat labai plati, tad kokios tik spalvos norite – tokią ir pavyksta atrasti. Šiuo metu spalvinis pasirinkimas apskritai yra labai platus, tad net ir netradiciniai namų interjero sprendimai bus nesunkiai įgyvendinami.
  • Gamintojas. Visada galima įvertinti ir gamintoją. Ne visiems šis kriterijus yra svarbus, tačiau jeigu taip – plačiau apie į pasiskaitykite.
  • Blizgesys. Dažai metalui gali būti tiek labai blizgūs, tiek matiniai, tiek tarpinis variantas. Šiuo atveju pasirinkimas labai platus, tad tereikia ieškoti to, kas tenkina būtent Jūsų poreikius.
  • Dažomas paviršius. Jeigu Jums reikalingi metalo dažai – būtent tokius ir pirkite. Medžiui skirti dažai ant metalo nepasidengs tolygiai ir neatrodys gražiai.

Jeigu tai Jums vistiek nepadeda atrasti pačio geriausio varianto – tokiu atveju rekomenduojame pasitarti su specialistais, kurie prekiauja šia produkcija. Galbūt jų patarimai bus naudingesni ir tai Jums padės pasirinkti pačius geriausius dažus iš geriausių.

Patarimai dažant metalinį paviršių

Metalo dažymas kiek skiriasi nuo, pavyzdžiui, medinio paviršiaus, tačiau egzistuoja tam tikros taisyklės, kurios gali padėti tolygiai padengti paviršių dažais.

  • Paviršiaus paruošimas. Jeigu norite kad metalo dažymas nebūtų sudėtingas ir tuo pačiu gautas rezultatas Jus tenkintų – pirmiausia reikia paruošti paviršių. Labai svarbu panaikinti visas rūdis, kurios gali būti kenksmingos gražiam dažų pasidengimui. Paviršiaus lyginimui rekomenduojame įsigyti elektrinius prietaisus.
  • Kai paviršius jau yra gražus – sekančio žingsnio metu jį reikia padengti specialiomis priemonėmis, kurios padės dažams geriau sulipti prie paviršiaus.
  • Dažymo technika. Pati dažymo technika nėra kokia nors ypatinga. Puikiai tinka ir teptukas, ir vuolelis, tad šiuo atveju pasirinkimas yra Jūsų rankose.
  • Paviršiaus saugojimas. Galiausiai, jeigu norite, kad paviršius ilgesnį laiko tarpą atrodytų gražiai – paprasčiausiai rekomenduojame saugoti jį nuo neigiamų aplinkos dirgiklių.

Jeigu galvojate, kad pačiam tikrai nepavyks kokybiškai nudažyti – rekomenduojame kreiptis į profesionalus, kurie visus darbus kokybiškai atliks už Jus. Tokių paslaugų kaina nėra didelė, o labai dažnai nudažytas paviršius kur kas ilgesnį laiko tarpą išlieka gražus.