Darbas Kaune: kaip lengviau surasti patinkantį darbą

Darbo keitimas tikrai nėra lengvas žingsnis – ypač, jei paskutinėje darbovietėje teko praleisti ne vienerius metus. Tačiau iš tikrųjų reikia suprasti, kad keisti darbą nėra neįprasta praktika. Visiškai normalu, jei žmogus darbą keičia vidutiniškai kartą per dvejus metus, tokiu būdu siekdamas didesnio atlyginimo ir geresnių darbo sąlygų. Be to, jei dabartinėje darbovietėje jūs nematote galimybių kilti karjeros laiptais, visiškai suprantama, kad galite rimtai galvoti apie naujo darbo paieškas.

Todėl jei šiuo metu jus domina naujas darbas Kaune, būtų pats metas susipažinti su keliais patarimais, padėsiančiais jums lengviau surasti jūsų kriterijus atitinkančią darbo vietą.

Taigi, turbūt svarstote nuo ko jums vertėtų pradėti? Žinoma, visuomet naudinga pirmiausia pagalvoti apie savo pagrindinius prioritetus ir būsimai naujai darbo vietai keliamus reikalavimus. Tokiu atveju jūs galėsite lengviau ieškoti ir jums tinkančios darbo vietos – juk tuomet žinosite į kokius veiksnius turėtumėte atsižvelgti peržiūrinėdami internetiniuose darbo skelbimų portaluose pateikiamus darbo skelbimus.

Taip pat turite suformuoti ir savo gyvenimo aprašymą (CV), kuris būtų labai originalus ir traukiantis dėmesį. Be abejo, galite klausti, kam gi jums reikalingas toks gyvenimo aprašymas ir kodėl nepakanka standartinio CV? Tačiau turite suprasti, kad darbdaviai, kurie ieško naujų darbuotojų, kasdien gauna dešimtis skirtingų kandidatų CV, todėl tikrai ne kiekvienam iš jų jie turi pakankamai laiko. Tai reiškia, kad jei jūsų CV neatrodys išskirtinis ir akimirksniu nepritrauks potencialių darbdavių dėmesio, sumažės tikimybė, jog jūs būsite pakviesti į pirmąjį darbo pokalbį. Todėl neleiskite sau sumažinti tikimybės sulaukti teigiamo potencialių darbdavių atsakymo ir skirkite daugiau laiko savo gyvenimo aprašymo sukūrimui.

Kai turėsite originaliai atrodantį CV, ateis metas kibti į darbo skelbimų paieškas. Kaip jau turbūt supratote, tai lengviausia ir patogiausia šiandien atlikti sau į pagalbą pasitelkus specializuotus darbo skelbimų portalus. Kadangi pastarųjų rinkoje yra daugybė, galėsite lengvai surasti ir jūsų lūkesčius atitinkančius darbo pasiūlymus. Kuomet peržiūrinėsite darbo skelbimus, būtinai į juos atidžiai įsigilinkite ir pasistenkite atkreipti dėmesį į darbdavių siūlomas darbo sąlygas bei darbuotojui keliamus reikalavimus. Taip pat būtinai atsižvelkite ir į siūlomą darbo užmokestį. Kai būsite įvertinę šią bazinę informaciją, ateis metas pasidairyti ir daugiau informacijos apie konkrečią įmonę, kuri siūlo darbą.

Nemaža dalis žmonių pamiršta apie pasidomėjimą darbo vietas siūlančiomis įmonėmis. Ir tai būna didelė klaida – ne tik todėl, kad darbo pokalbio metu potencialus darbdavys gali užduoti klausimų, susijusių su jų įmone ir vykdoma veikla, tačiau ir todėl, kad pasidomėję įmone galite išsiaiškinti, ar ji yra patikima, kaip ją vertina vartotojai, kokias pozicijas ji užima rinkoje ir kt. Tokiu būdu jūs galėsite lengviau suprasti, ar konkreti įmonė atitiktų jūsų lūkesčius.