DNR tyrimai – tėvystės nustatymui ir ne tik

Daugelis žinome, jog dažniausiai DNR tyrimai daromi norint nustatyti, kas yra biologinis vaiko tėvas. Jie pasaulyje atliekami jau apie trisdešimt metų, Lietuvoje – nuo 1997m. Šių testų technologijos per tiek laiko labai pažengė į priekį ir dabar DNR tyrimus galima atlikti tiesiog namuose savo asmeniniams tikslams: jie padeda nustatyti negimusio vaiko biologinį tėvą ir net….neištikimybę.

Identifikuoti asmenybę galima iš daug įvairių medžiagų: žmogaus kaulų, dantų, kraujo, kraujo dėmių, virkštelės, plaukų, nagų, spermos, kramtomos gumos, dantų šepetėlio, panaudotos servetėlės ir pan. Tyrimo patikimumas procentais tiriant iš įvairių medžiagų labai skiriasi. Pavyzdžiui, nustatant asmens tapatybę pagal kraują yra 99 proc. tikimybės, jog testas bus tikslus, o štai tiriant asmenybę iš palaižyto voko – testo tikslumas yra vos 25 proc. Todėl norint sužinoti tiksliausią išvadą, reikia tirti žmogaus kraują ar seiles.

Oficialūs DNR tyrimai, kurie yra reikalingi įvairių teisinių procesų metu, turi būti atliekami medicinos įstaigoje, o gautus jų rezultatus patvirtina teismo ekspertas. Tokio testo metu klinikoje mėginiai paimami iš vidinės skruostų pusės, paimant seilių ląstelių epitelį. Todėl toks tyrimas gali būti atliekamas bet kokio amžiaus tiriamiesiems, net ir kūdikiams. Tiriant nusikaltimą DNR gali būti nustatomas iš nusikaltimo metu naudotų įrankių, ant jo likusių kraujo dėmių, seilių ant stiklinių ar butelių kaklelio, taip pat pagal lytėjimo pėdsakus.

DNR testas namų sąlygomis atliekamas visai nesudėtingai. Šie testai labai tikslūs, tačiau, jeigu gautus rezultatus norima panaudoti ikiteisminio tyrimo metu, tuomet tyrimai turi būti daromi ligoninėje. Nusipirkus rinkinį, kuris skirtas atlikti testą namuose, jame rasite viską, ko reikia tyrimui. Taip pat pateikiama aiški visos eigos instrukcija, kurios būtina griežtai laikytis norint sulaukti tikslių rezultatų. Šio testo mėginių paėmimas labai paprastas, bet reikia viską daryti atsargiai, jog niekas nesusiliestų ar nesusimaišytų. Namuose atlikto tyrimo rezultatai gaunami per 7-8 dienas. Asmeniniams tikslams skirtas testas, perkant internetu, kainuoja pigiau. Šį testą galima įsigyti ir vaistinėse, tačiau kol kas jis nėra labai populiarus, tad kai kuriuos vaistinės jų gali neturėti.

DNR tyrimai
www.fastcoexist.com nuotrauka.

Šiuo metu jau gali būti atliekami priešgimdyviniai DNR tyrimai. Jie yra neinvaziniai, todėl visiškai nekenkia nei mamai, nei kūdikiui. Tokio tyrimo metu paimamas nėščiosios kraujo mėginys, o iš jo išskiriamas vaiko DNR, kuris sulyginamas su tėvo DNR ląstelėmis. Tokiu būdu dar negimus kūdikiui galima nustatyti, ar vyras yra biologinis vaiko tėvas. Šis testas yra nepavojingas ir visiškai tikslus. Jis gali būti atliekamas nuo 10 nėštumo savaitės, o rezultatai paaiškėja jau po savaitės.

Taip pat dabar gali būti atliekamas neištikimybės testas. Tiesa, jis dar nėra labai populiarus, tačiau gali padėti sužinoti, ar Jūsų sutuoktinis, gyvenimo draugas yra ištikimas. Šiam testui gali būti pateikiami įvairūs mėginiai: Todėl, jeigu dvejojate dėl savo antros pusės, šias abejones jau galima išsklaidyti pasitelkus medicinos mokslą. Ir apie tai Jūsų partneris net neįtars!

DNR testas atliekamas įvairių nusikaltimų (vagysčių, žmogžudysčių, kontrabandos ir t.t.) asmenų identifikavimui; tėvystės nustatymui bei norint patikrinti gyvenimo draugo ištikimybę. Dažniausiai DNR tyrimai atliekami anonimiškai, išskyrus tuos atvejus, kai išvados reikalingos teismo procesų metu, tada reikia pateikti savo asmens duomenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *