Eigirdo Scinsko tapybos paroda „Aukso pjūvio“ galerijoje

Šių metų balandžio 28 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą galerijoje „Aukso pjūvis“ (adresas: Verslo lyderių centras BLC, K. Donelaičio g. 62, Kaunas) atidaroma Eigirdo Scinsko  tapybos darbų paroda.

Savo meninį kelią pradėjęs kaip fotografas, pats autorius apie savo kūrybą kalba: „vizualieji menai lydėjo mane visą gyvenimą. Nuo mažens paimtas fotoaparatas į rankas nubrėžė aiškią kaip menininko kūrybos liniją. Mados ir nuotakų portretų fotografavimas suteikė galimybę keliauti ypatingai daug, pamatyti ir pajusti skirtingas kultūras bei tradicijas, pažinti kosmopolitiško mastymo asmenybes, aplankyti galybę didžiausių šiuolaikinio meno muziejų bei parodų visame pasaulyje. Anksčiau jose būdavau tik žiūrovas, o dabar pripažintų ir visame pasaulyje žinomų menininkų kūrinius tiesiog ryju akimis: juos analizuoju ir jie man tampa varomąja jėga kurti pačiam. Nuostabus jausmas stovėti prie šedevro ir bandyti jį išties suprasti. Būni tiesiog pritrenktas jo energijos, grožio ir emocijų.

Eigirdo Scinsko tapybos paroda
Eigirdo Scinsko tapybos paroda

Gryna kūryba, polėkis ir dabarties jausmas. Tapau, tai ką jaučiu, tai kas mane įkvepia – tai gali būti dykuma, kosmopolitiškas miestas, aplankytos šalies spalvos, ragautas skonis – bet kokia pajausta emocija. Šiuolaikinis menas ir abstrakti tapyba tai individualumas, studijoje esu tik aš, pasiruošta drobė ir spalvos. Dažnai pradedu tapyti turėdamas idėją ir patirto atsiminimo vizualizacinę spalvą, net nežinau koks bus baigtas paveikslas. Spalva yra esminis paveikslo elementas, o pagrindinė idėja ir yra jos emocinio poveikio perteikimas. Dažnai užduodu sau klausimą, ar tai menas? Bet šiuolaikinėje visuomenėje darosi vis sunkiau atsakyti kas yra kas, o tuo labiau menas, kur dažnai viename vienete maišosi chaosas ir harmonija.”

Pasak menotyrininkės Nijolės Tumėnienės – „tai ne pirmas atvejis meno pasaulyje, kada žmogus užsiima viena veikla, o paskui tampa visai kitos srities, o kartais ir svarbiausios srities profesionalu.  Turbūt meno pasaulyje žymiausi pavyzdžiai – Rubensas, kuris visą gyvenimą dirbo diplomatu ir staiga tapo didžiu dailininku, Gogenas ir kiti. Lietuvoje tai vis dar retas reiškinys ir todėl, kai susiduri su tokio žmogaus darbais, yra apie ką pagalvoti, įdomu kas bus toliau. Aš nežinojau, kad Egirdas fotografuoja ir yra vertinamas dėl juodai baltos fotografijos, tačiau atėjusi į parodą ir pamačiusi tapybą, aš iškart supratau, kad šis žmogus geba susitvarkyti su spalva ir koloritu. Taigi pagrindiniai dalykai – turi Dievo dovaną spalvai bei koloritui, turi ryškią vaizduotę, ir gali puikiai komponuoti. Komponuoja pasikliaudamas savo išlikusiu pirmu įspūdžiu, kiekvienas jo paveikslas yra matyto vaizdinio išraiška“.

 

Paroda veiks iki 2016 metų gegužės 28 dienos.

Maloniai kviečiame.

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val.

Tel. 8 37 752750, 8 687 80276, 8 686 20716

El. paštas: [email protected]

www.auksopjuvis.lt