Elektromobilio įkrovimo stotelės nereikės ieškoti, jeigu ją įsirengsite namuose

Kiekvienais metais Lietuvos keliuose daugėja elektromobilių. Vis daugiau vairuotojų renkasi šias ekologiškas transporto priemones, kurios padeda sutaupyti kuro išlaidoms ir mažiau teršia aplinką. Svarbiausia, kuo reikia pasirūpinti, kad elektromobilis važiuotų yra tik jo įkrovimas. Todėl pastaruoju metu vis daugiau vairuotojų domisi įkrovimo stotelės įrengimu namuose.

Kam reikalinga stotelė?

Anksčiau elektromobilio krovimas vie6ose stotelėse kainuodavo, o šiandien vis daugiau vietų šią paslaugą siūlo nemokamai. Tad atrodo, jog tai labai patogu ir naudinga – nereikia eikvoti elektros savo namuose. Visgi, tai nėra pats patogiausias būdas krauti elektromobilį pirmiausia todėl, kad tai užtrunka nemažai laiko. Nejau norite kelias valandas praleisti prie stotelės tik tam, kad pasikrautumėte automobilį? Tai labai nepatogu, todėl dažniausiai vairuotojai linkę tokiose stotelėse elektromobilius krauti trumpiau, o visiškai elektromobilį įtraukti namuose.

Tam reikalinga speciali elektromobilio įkrovimo stotelė. Žinoma, jog elektromobilį galite įjungti krautis ir į paprastą, namuose esantį elektros lizdą, tačiau tai yar labai nesaugu. Geriausia, jeigu tai būtų daroma tik avariniu atveju. Elektromobilio įkrovimas reikalauja maksimalios elektros energijos galios Jūsų namuose. O įkrovimas trunka kelias valandas. Todėl jeigu norite krauti elektromobilį saugiai ir greitai, Jums reikės įkrovimo stotelės.

Kur ją įsigyti?

Elektromobilių įkrovimo stotelių šiandien galima įsigyti ir internete. Patikimi pardavėjai, tokie kaip evlaidai.lt siūlo kokybiškas, populiarias ir patikimas elektromobilių stoteles. Jų kaina gali būti keli šimtai eurų, tad tai nėra labai didelis pirkinys, palyginus su paties elektromobilio kaina. Stotelės gali būti skirstomos pagal tai, kaip greitai krauna elektromobilį. Taigi rinkitės tą, kuri labiausiai atitinka Jūsų lūkesčius.

Ėsitikinkite, kad Jūsų pasirinkta įkrovimo stotelė yra pakankamos galios, kad ją galima naudoti namuose ir kad ji tinka Jūsų elektromobilio modeliui. Skirkite laiko stotelės techninių parametrų analizei. Labai svarbu, kad jai tiktų Jūsų turimas įkrovimo laidas. Pavyzdžiui, dažniausiai Europoje gaminami elektromobiliai yra kraunami su Type 2 tipo laidu, tad tokiam laidui turėtų būti pritaikytos ir Jūsų įkrovimo stotelės namuose.

Kas gali įrengti stotelę?

Dažniausia elektromobilio stotelės įrengimui namuose nereikia samdyti darbuotojų. Ją be didelio vargo įsirengsite patys. Svarbiausia, rasti jai tinkamą vietą. Jeigu elektromobilį laikote garaže, čia reikėtų įrengti ir įkrovimo stotelę. Labai svarbu, kad ji būtų patogioje vietoje, kur pastačius elektromobilį, galėsite palikti jį saugiai kelioms valandoms.