Elenos Poželaitės pastelės darbų paroda

Nuo šių metų liepos 9 dienos galerijoje “Aukso pjūvis“ (adresas: Verslo lyderių centras BLC, K. Donelaičio g. 62, Kaunas) veikia Elenos Poželaitės pastelės darbų paroda.

Elena Poželaitė – dailininkė-grafikė (specializacija – knygų iliustravimas). Baigusi M. K. Čiurlionio menu mokyklą Vilniuje, studijas tęsė Vilniaus dailės institute. Gyvena ir kuria Vilniuje.

Baigusi studijas, kūrė plakatus, atvirukus, iliustracijas poezijos rinktinėms, vadovėliams, apipavidalino knygų. Dirbo knygų reklamos, reklaminės grafikos srityje. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre sukūrė scenografiją ir kostiumus A. Rekašiaus baletui. Yra surengusi kelias personalines parodas. Autorė susižavėjusi pastele, jos jautrumu ir galimybėmis, tad jau nemažai metų kuria šia technika.

Elenos Poželaitės paroda
Elena Poželaitė. Žali obuoliai

Apie savo kūryba menininkė teigia: “Mėgstu paprastus dalykus, kurie, geriau pastudijavus, visai nėra paprasti. Mano darbų tematika – floristinė bei įvairūs mieli objektai: žuvys, obuoliai, citrinos, kiti vaisiai, daržovės, grybai, rudenį nukritę ir sudžiuvę lapai, kankorėžiai, spygliai…

Gėles piešti pasirinkau atsitiktinai, vėliau ši tema mane įtraukė – lyg žaisčiau žaidimą, dėliočiau mozaiką. Gėlių pasaulis – užburiantis, įtraukiantis į save: jame gausybė spalvų, šviesos ir šešėlių, egzotiškiausių formų derinių, kiekvienas žiedas skirtingas, nėra jokios monotonijos. Gėlės turi charakterį: jos kaip ir žmonės gali būti švelnios, lengvos, trapios, linksmos, liūdnos, melancholiškos, bet gali būti ir pasipūtusios, grėsmingos, šiurkščios, net agresyvios. Kiekvienas žiedas kalba sava kalba, o visi kartu sudaro darnią visumą. Gėlių tema palieka daug vietos fantazijai ir prasmių bei nuotaikų atradimams.

Taip pat galima fantazuoti ir bet kuria kita tema, pvz. obuolio graužtuko, vynuogės kauliuko, sudžiūvusių augalų – viskas yra verta dėmesio ir turi tam tikrą prasmių lauką.”

Parodoje eksponuojami pastaraisiais metais sukurti darbai.

Paroda veiks iki 2015 metų liepos 30 dienos.

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val. www.auksopjuvis.lt