Galingi nešiojami kompiuteriai darbui

galingi nesiojami kompiuteriai

Nešiojamas kompiuteris dabar tapo puikiu darbo įrankiu net ir dizaineriams ar programuotojams. Pastaraisiais metais tapo įprasta, kad nešiojamuoju kompiuteriu dažniausiai dirba paslaugų sferos darbuotojai – pardavėjai, finansininkai, vadybininkai. Profesionalams vis dar reikalingas itin galingas stacionarus kompiuteris, tad projektuotojai, architektai, inžinieriai, programuotojai, grafikos dizaineriai vis dar reikalauja griozdiškų darbo vietų su brangiausia technika.

Deja, darbo sąlygos pasikeitė. Dabar ir šie profesionalai nori dirbti namuose ar kaimo turizmo sodyboje prisijungę prie mobiliojo interneto. Tad natūralu, jog jiems reikalingi galingi nešiojami kompiuteriai.

Jei esate darbdavys ar atsakingas už naujos kompiuterinės technikos įsigijimą, tikriausiai susimąstėte

Kaip išsirinkti galingą nešiojamą kompiuterį

 

Reikia atminti keturis svarbiausius dalykus, kurie ir nulemia kompiuterio pasirinkimą: procesorius, vidinė atmintis RAM, disko talpa ir vaizdo plokštė. Visa kita – antraeiliai dalykai, prie kurių galima su laiku prisitaikyti. Tai operacinė sistema (Windows, Linux ar iOS?), USB jungčių skaičius, baterijos darbo laikas ir t.t.

Intel Core i7

Darbui – 6 branduolių procesorius

Darbai, kurie reikalauja didelių duomenų kiekių apdorojimo, reikalauja ir sparčiausių procesorių. Procesorius yra būtent ta vieta, kurioje ir vyksta visi skaičiavimai. Kuo daugiau branduolių, tuo sparčiau kompiuteris susidoroja su keliomis programomis vienu metu. Gana klaidinga manyti, kad daug branduolių reikia vienam vaizdo žaidimui žaisti. Dirbant darbą svarbiausia, kad vienu metu veiktų kelios programos ir veiktų sklandžiai.

Dėl to Pigu.lt specialistai rekomenduoja darbui rinktis bent Intel Core i7 procesorių su 6 branduoliais. Kompiuteriais besidomintys pirkėjai tikrai žino, kad Intel procesorius yra pakankamai brangus, todėl nešiojamojo kompiuterio kaina bus gana didelė. Alternatyva yra AMD Ryzen 7 procesorius, kuris beveik neatsilieka nuo i7, bet yra kur kas pigesnis. Taip galima sutaupyti ir galingo kompiuterio sąskaita.

RAM – bent 8 GB

Antras dalykas, kuris lemia kompiuterio spartą ir gebėjimą dirbti su keliomis „sunkiomis“ programomis yra RAM – vidinė atmintis. Vieniems pakaks 8 GB atminties, o kitiems reikės 12 ar net 16 GB atminties. Aišku, yra ir 20 GB RAM, tačiau ar tikrai verta permokėti už šiuos skaičiukus? Viskas priklauso nuo darbo pobūdžio.

SSD diskas

Mažiausiai 512 GB talpos SSD

SSD disko nauda – itin greitas paleidimas ir duomenų apdorojimas. HDD veikia kur kas lėčiau, todėl nebeapsimoka ieškoti galingo nešiojamo kompiuterio su šio tipo atmintimi. Juk visada galima prijungti nešiojamą diską, kuriam 1TB talpa tapo kone etalonu.

Kodėl 512, o ne 256 GB SSD? Profesionalams reikia gana nemažai vietos, tad 256 GB gali neužtekti dirbant su grafikos failais. Tai aišku, padidina kompiuterio kainą.

Vaizdo plokštė

Gera ir brangi vaizdo plokštė yra itin svarbi tiems, kam reikia dirbti su vaizdu – kurti ir redaguoti animaciją, vaizdo klipus, braižyti 3D vizualizacijas. Aišku, žaidimams žaisti ir gi reikalinga gera vaizdo plokštė, tad už tai verta sumokėti pora šimta eurų brangiau.

Kiek kainuoja toks kompiuteris? Pagal nusakytus kriterijus paieškojus Pigu.lt el. parduotuvėje, akivaizdu, kad galingą nešiojamą kompiuterį galima įsigyti už 900-1100 eurų ir daugiau. Tai pakankamai sąžininga kaina profesionaliam darbo įrankiui, atnešančiam didelę pridėtinę vertę.