Kuo skiriasi išmanieji laikrodžiai nuo išmaniųjų apyrankių

išmanieji laikrodžiai

Naujausios technologijos dažnai sukelia sumaištį – kuo gi jos skirtingos? Kodėl turėtume įsigyti vienas, o ne kitas? Šiandien aktualu, kuo skiriasi išmanieji laikrodžiai ir išmaniosios apyrankės. Vieni yra gana brangūs, kiti – kiek pigesni, bet iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jie abu atlieka tas pačias funkcijas. Kaip yra iš tikrųjų? Apie skirtumus paklausėme Pigu.lt specialistų, kurie su mielu noru suteikė nemažai informacijos ir peno apmąstymams.

Išmanusis laikrodis turi pažangesnį ekraną

Jau norėjome sakyti, kad išmanieji laikrodžiai turi spalvotą ekraną, tačiau Pigu.lt specialistai parodė ir išmaniųjų apyrankių su spalvotais skaičiais ir grafika. Taigi, reikalas tikrai ne dėl spalvų, o dėl grafikos pažangumo. Apyrankės tenkinasi skaičiais ir keliomis ikonėlėmis, tuo tarpu išmanieji laikrodžiai turi pilnavertį ekraną, kuriame galima peržiūrėti net nuotraukas.

Beje, kuo didesnis ekranas, tuo talpesnės baterijos reikia. Išmanusis laikrodis kraunamas kas dieną, apyrankė – kas 2-3 dienos.

Skirtingos formos ir apyrankės

Išmanusis laikrodis gali būti kvadrato, stačiakampio ar apskritimo formos. Jis yra paprastai didesnis, nei apyrankės pločio. Tuo tarpu išmanioji apyrankė tenkinasi tik stačiakampiu ekranu, kuris neviršija apyrankės pločio, kad atrodytų vienalytis. Maža to, kai kurie išmanieji laikrodžiai dar turi keičiamas apyrankes pagal aplinką, kurioje jie nešiojami. Apyrankės aplinka tik viena – sporto.

išmanioji apyrankė

GPS

Kai kurie išmanieji laikrodžiai turi GPS žemėlapių funkciją. Apyrankė taip pat turi GPS siųstuvą, tačiau visas valdymas atliekamas per suporuoto telefono ekraną. Būtent jame parodomas maršrutas, kuriuo bėgote ir kiek kalorijų sudeginote. Laikrodis tai parodyti gali ir pats. Aišku, su galimybe pasidalinti socialiniuose tinkluose, ką gali tikrai ne kiekviena apyrankė.

Apyrankė atspari purvui ir vandeniui

Kaip taisyklė, išmanioji apyrankė visada gauna drėgmės ir purvo, nes ji naudojama bėgimui atvirame lauke. Prabangus išmanusis laikrodis su kokybiška apyranke ir keičiamu ciferblato dizainu ne visada turi tokią apsaugą, tad ne visi laikrodžiai tinkami sportui.

Galimybė skambinti

Išmanieji laikrodžiai dažnai turi galimybę skambinti savarankiškai. Tai reiškia, kad tam nereikia per Bluetooth suporuoto telefono – reikia atskiros SIM kortelės. Dėl to jie labai patinka vaikams. Tiksliau – jų tėvams, nes telefonas nuolatos išsikrauna, o paskambinti per laikrodį galima daugiau mažiau visada. Išmanioji apyrankė tokios prabangos dažniausiai neturi arba yra priklausoma nuo netoliese esančio telefono.

Išmanieji laikrodžiai turi tas pačias ir net daugiau funkcijų, susijusių su kūno aktyvumu – kraujospūdžio matavimas, žingsnių skaičiavimas, miego fiksavimas ir t.t. Visa tai įmanoma dėl nugarėlėje įmontuotų specialių prietaisų (jie dažniausiai šviečia skaisčiai žalia, mėlyna ar raudona šviesa).

Aišku, išmanieji laikrodžiai yra brangesni. Neseniai prie jų gamybos prisidėjo ir kai kurios garsios šveicariškų laikrodžių kompanijos, tad daugelis tiesiog moka už garsų vardą. Su apyrankėmis tokios kompanijos paprastai nesiterlioja… Geriau investuoja į apsaugą nuo drėgmės, kad ir sportuojantiems tiktų jų prabangi produkcija.