Gatvės muzikos diena Kijeve išaugo trigubai

Praėjusį šeštadienį jau tradicine tapusi Gatvės muzikos diena nuvilnijo ir Ukrainos sostinės Kijevo gatvėse, kur lietuviško skambesio įnešė „Skamp“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ bei Jurgis Didžiulis.

„Ačiū už šiltą priėmimą ir iniciatyvą skleidžiant Gatvės muzikos dienos idėją. Po visokių krizių ir perversmų į Kijevą po truputį grįžta muzika. Tikiuosi, taip bus ir toliau, nes labai jaučiasi, kad žmonėms to reikia ir jie jau pavargo nuo neramumų. O pats Kijevas yra gražus, jaukus europietiškas miestas, kuriame ši šventė puikiai „įsipaišo“, – organizatoriams dėkojo grupės „Skamp“ narys Vilius Alesius.

Šiais metais antrąjį kartą Ukrainoje vykstanti Gatvės muzikos diena išaugo tiek koncertinių vietų, tiek publikos skaičiumi. Pasak organizatorių, šventė pritraukė nuo trijų iki keturių kartų daugiau lankytojų nei pernai, nes prisidėjo dar dvi koncertinės vietos, o renginiui buvo skirtas didesnis pasiruošimas. Be to, daugiau žiūrovų stebėjo ir Ukrainos televizijos Hromadske.tv transliaciją.

Gatvės muzikos diena Kijeve
Gatvės muzikos diena Kijeve (Ivan Filimonov nuotr.)

Kijeve groti užsiregistravo 150 vietinių kolektyvų, bet sugrojo dar daugiau, nes daugelis tiesiog prisijungė šventės dieną. Tarp jų pasirodė žymios vietos grupės: „Qarpa“, „MAiAK“, Christina Solovyj, „Shri-anka“, „Electrolla“, „Pravicia“, Daša Surova bwi daug kitų.

Šiemet taip pat tarp Lietuvos ir Ukrainos buvo kuriamas televizijos tiltas, kurio metu Lietuvos muzikantai galėjo tiesiogiai perduoti linkėjimus Ukrainos muzikantams. Ta proga Ukrainos Gatvės muzikos dienos iniciatorė Olesia Korženevskaja pasiūlė visiems muzikantams Ukrainoje ir Lietuvoje sugroti ir nufilmuoti vieną bendrą „Queen“ kūrinį „We Will Rock You”, kurio vaizdo įrašai buvo patalpinti Hromadske.tv. Jį taip pat atliko ir Kijeve viešėję Jurgis Didžiulis bei grupė „Skamp“.

Gatvės muzikos diena Kijeve (Hromadske.tv):

https://youtu.be/nnRPTnJzulQ?t=5h9m36s

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *