Šmaikštus žvilgsnis į teisininkų darbo kasdienybę

Teisingumo ministerija, bendradarbiaudama kartu su Nacionaline karikatūristų asociacija „Humor Sapiens“, Kauno miesto muziejuje pristatė satyrinių, humoristinių piešinių ir karikatūrų parodą teisingumo tema „Stot! Humoras eina!“.

Teismų darbas dar ir šiandien visuomenėje yra apipintas gandais ir nebūtomis istorijomis apie galimybes išsisukti nuo teisingumo ir nupirktais sprendimais. Šie stereotipai įkvėpė karikatūrų parodos „Stot! Humoras eina!“ idėją. Profesionalūs karikatūristai buvo pakviesti su humoru pažvelgti į teisininkų darbo kasdienybę.

teisininkų darbas
Kauno miesto muziejaus nuotr.

„Atrodytų, humoras ir teisė – dvi viena nuo kitos ganėtinai nutolusios, sąlyčio taškų mažai teturinčios sritys. Tačiau būtent karikatūristai, pasitelkdami įvairialypes išraiškos priemones, geba šmaikščiai ir patraukliai atskleisti visuomenėje paplitusius stereotipus, perteikti fobijas, apnuoginti baimes ar nepasiteisinusius lūkesčius“, – sveikindamas parodos dalyvius pasakojo teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Šmaikštus menininkų požiūrio kampas sudomino ir Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį, bei teisininkų bendruomenę.

Kauno miesto muziejuje eksponuojama 40 profesionalių Lietuvos karikatūristų darbų. Kolegų darbus nekantravo įvertinti Kauno miesto karikatūristai, tarp jų ir parodos-konkurso pirmosios vietos laimėtojas Edmundas Unguraitis. „Prisiminiau vieną liaudyje sklandantį juoką: jeigu Kauną apjuostų spygliuota viela, visi žinotų už ką sėdi. Juokais juokais, o visus linksmų plaučių kauniečius ir miesto svečius labai kviečiu smagiai pažvelgti į teismų procesą ir nusikaltėlių kasdienybę,“ – kviesdamas apsilankyti parodoje juokavo E. Unguraitis.

Ekspozicija Kauno miesto muziejaus Koridoriaus galerijoje (adresu M. Valančiaus g. 6, Kaunas) galima pamatyti iki gegužės 31 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *