Gyventojų pamėgtos sporto šakos Lietuvoje – kaip jos sulaukia didelio populiarumo

Ar dažnai sportuojate? Ar turite savo mėgstamą sporto šaką, kuria mėgaujatės ir kurios varžybas įprastai nuolatos stebite televizijos ekranuose? O gal jūs esate didžiuliai tam tikros sporto komandos sirgaliai ir visuomet stengiatės apsilankyti varžybose, kuriose palaikote savo favoritę? Kaip bebūtų, jei kalbame apie mūsų šalies gyventojus, visuomet verta paminėti krepšinį ir futbolą. Tai yra dvi sporto šakos, kurias mėgsta didžiulė dalis lietuvių. Ir nors futbolo sporto šakoje lietuvių komandoms tarptautiniame lygyje sekasi ganėtinai sudėtingai, negalima nuvertinti jų skiriamų pastangų. Juolab, kad pasaulinio lygio komandose taip pat žaidė ir žaidžia lietuvių, o tai reiškia, kad mūsų šalies sportininkai taip pat yra pajėgūs varžytis su aukščiausio lygio sportininkais.

Kita vertus, krepšinis yra nenuginčijamas favoritas. Jei gatvėje dešimčiai praeivių užduotumėte klausimą, susijusį su jų mėgstamiausia sporto šaka, neabejotinai daugiau kartų išgirstumėte krepšinį nei bet kurią kitą sporto šaką. Krepšinis jau ne vieną dešimtmetį yra pirmoje sąrašo vietoje – ir iš jos tikrai neketina pasitraukti. Tam neabejotinai labai didelės įtakos turėjo mūsų nacionalinės krepšinio komandos pasiekimai tarptautinėje krepšinio arenoje, dalyvaujant tiek Europos čempionatuose, tiek ir Pasaulio čempionatuose ar krepšinio Olimpinėse žaidynėse. Ne vienus metus lietuvių krepšinio rinktinė labai puikiai pasirodė minėtuose čempionatuose ir tiesiog skinte skynė pergales, kurias matė visa Europa ir visas pasaulis. Kai kurie čempionatai ir kai kurie laimėjimai labai garsiai nuskambėjo visame pasaulyje ir tikrąja to žodžio prasme – sudrebino visą tarptautinę krepšinio areną.

Žinoma, Lietuvoje buvo ir tebėra labai daug puikių ir aukščiausio profesionalumo lygio krepšininkų, kurie jau seniai įrodė, ką iš tikrųjų jie gali krepšinio aikštelėje ir kodėl juos būtina vertinti bei branginti. Be to, labai didelis ir akivaizdus viso to įrodymas yra ir lietuvių krepšininkai, kurie žaidžia NBA lygoje. Kiekvienam krepšininkui tai yra pats didžiausias pasiekimas ir svajonė, todėl šiandien mes galime suskaičiuoti labai daug lietuvių krepšininkų, kurie yra pakviesti žaisti į įvairias NBA komandas.

Tačiau vėlgi, nors apie krepšinį galima kalbėti dar labai daug ir ilgai, ši bei jau minėta futbolo sporto šaka tikrai nėra vienintelės. Tiesą sakant, https://www.topsport.lt nuomone, šiandien taip pat labai sparčiai auga vartotojų susidomėjimas ir tokiomis sporto šakomis kaip lauko tenisas, boksas, plaukimas bei kt. Tai taip pat nulemia ir puikūs mūsų šalies sportininkų pasirodymai bei į Lietuvą parvežami medaliai, kuomet yra laimimos labai aukštos prizinės vietos.

Pavyzdžiui, apie plaukimą Lietuvoje būdavo kalbama labai retai, tačiau taip buvo tik iki tol, kol plaukimo pasaulyje neatsirado R. Meilutytė, tapusi daugkartine pasaulio plaukimo čempione. Žinoma, tai yra labai džiuginantys pokyčiai, kadangi tuomet, kai kas nors iš mūsų tautiečių pradeda skirti reikšmingas pergales įvairiose sporto šakose, jų populiarumas Lietuvoje labai akivaizdžiai išauga ir taip pat tokioms sporto šakoms valstybė ima skirti didesnį finansavimą. Be to, sportininkams tokiais atvejais taip pat įprastai būna kur kas lengviau sulaukti rėmėjų, kurie pagelbėja užtikrintai judant pirmyn ir siekiant dar didesnių pergalių. Taigi, tokiais atvejais laimi visi.

Kaip bebūtų, jei jūs taip pat šiuo metu domitės tam tikromis sporto šakomis ir sekate informaciją apie tai, kaip tarptautinėje arenoje sekasi vieniems ar kitiems mūsų šalies sportininkams, paklauskite savęs, ar jūs taip pat nenorėtumėte jums patinkančios sporto šakos išbandyti praktikoje? Tai galėtų būti ne tik labai puikus jūsų laisvalaikio praleidimo būdas, tačiau taip pat ir labai efektyvi priemonė, padedanti jūsų kūnui sutvirtėti ir išsaugoti puikią fizinę formą. Juk turbūt puikiai žinote posakį, teigiantį, jog „sveikame kūne – sveika siela“. Tai yra tikrų tikriausia tiesa. Be to, nereikėtų pamiršti ir puikiai visiems žinomo posakio – „sportas – sveikata“. Visa tai tik dar kartą parodo, kad aktyvus gyvenimas ir reguliarus sportas turi didžiulę teigiamą įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui ir jo kokybei. Todėl jei jūs taip pat norėtumėte, kad jūsų gyvenimas taptų sveikesnis ir būtų pilnavertiškesnis, turėtumėte išbandyti ir jums patinkančią sporto šaką.

Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir skelbimas neatlygintinai.