Ką reikia žinoti norint įsirengti automatinius vartus kieme?

Kiemo vartai – viena iš pačių svarbiausių namo privatumo ir saugumo detalių. Žinoma, kalbant apie vartus, ne mažiau svarbus ir estetinis klausimas, tačiau tai daugeliui yra tik antraeilis dalykas. O štai funkcionalumas ir ilgaamžiškumas yra patys svarbiausi renkantis vartus savo kiemui, kurie priklauso tik nuo tinkamo vartų pasirinkimo.

Vartai pagal poreikį gali būti skirti kiemui arba garažui, automatiniai arba valdomi mechaniškai (rankomis). Priešingai nei automatiniai vartai, pastarieji šiais laikais pasirenkami itin retai. Automatiniai kiemo vartai yra kelių rūšių – atveriami, stumdomi ar pakeliami, tačiau ne visi jie gali būti tinkami konkrečiam objektui.

Renkantis automatinius vartus savo kiemui svarbu žinoti, kada gali būti montuojami atveriami, o kada stumdomi vartai. O kai kuriais atvejais gali prireikti ir išskirtinių sprendimų jūsų kiemui. Šiuo metu vieni populiariausių pasirinkimų – stumdomi automatiniai vartai. Jie gali būti montuojami tiek sklypo viduje, tiek išorėje, tačiau reikia įvertinti, ar jūsų sklypo pločio pakaks vartams nuvažiuoti.

Tuo atveju, kai sklypas ties įvažiavimu yra siauras ir nėra galimybės įrengti stumdomus vartus, montuojami atveriami vartai. Pagal situaciją jie gali būti atveriami į išorę arba į vidų. Tiesa, tam, kad juos įrengti, kieme turi būti pakankamai vietos ne tik jiems atverti, bet ir automobiliui pastatyti.

Tuomet, kai jau žinote, kokie vartai yra jums reikalingi, ne mažiau dėmesio turėtumėte skirti vartų automatikai. Kokybiška vartų automatika atveriamiems vartams, garažui ar stumdomų vartų automatika lemia vartų ilgaamžiškumą, funkcionalumą ir patogumą, skirta tam tikro dydžio vartams. Ji gali būti pati paprasčiausia – valdoma pulteliu arba su nuotoliniu valdymu telefonu, su integruota funkcija nuo užšalimo ir daugelis kitų. Kiekvienu atveju geriausia konsultuotis su vartų profesionalais.