Kaip gauti paskolą: daugybė naudingų ir praktiškų patarimų

Daugybei žmonių kartas nuo karto iškyla vienokių ar kitokių finansinių klausimų, kuriuos jiems tenka išspręsti. Vieni tokius klausimus bando spręsti savo pačių asmeninėmis lėšomis, kiti pagalbos ieško savo draugų ar artimųjų aplinkoje, o treti galvoja apie kreipimąsi į kreditorius. Sprendimų yra daug ir įvairių, todėl visiškai suprantama, kad kiekvienas žmogus pasirenka tai, kas jam atrodo tinkamiausia ir priimtiniausia. Bet kuriuo atveju, kai yra kalbama apie finansinių klausimų sprendimą kreipiantis į kreditorius, turi būti labai gerai apgalvojamos daugybė svarbių detalių. Gauti paskolą – tai reiškia įsipareigoti finansiškai. Todėl jei norite gauti paskolą, nepamirškite atsižvelgti į keletą svarbių detalių.

Pradėkite nuo to, kas yra svarbiausia

Be abejo, turbūt šią akimirką jūs ėmėte svarstyti, tai kas gi būtų svarbiausia? Tačiau šiuo atveju jūs turėtumėte pagalvoti apie savo pagrindinius numatytus tikslus. Jūs turite žinoti, kam jums iš tikrųjų reikia paskolos ir kaip jūs ją ketinate panaudoti. Paskola yra labai rimtas finansinis įsipareigojimas. Tai nėra įprasta paslauga, už kurią jūs sumokate pinigus. Šiuo atveju viskas yra priešingai. Jūs kreipiatės dėl finansinės paslaugos ir iš kreditorių gaunate jūsų prašomą pinigų sumą, kurią per paskolos sutartyje nustatytą terminą privalote laiku grąžinti. Tai reiškia, kad nuo tos akimirkos, kai jūs pasirašote paskolos sutartį ir į savo banko sąskaitą gaunate prašomą pinigų sumą, prisiimate finansinį įsipareigojimą, kurį turite vykdyti, nepažeisdami nei vienos paskolos sutarties sąlygos.

Be abejo, kai kurie žmonės mano, kad nenutiks nieko blogo, jei jie vieną ar kitą paskolos grąžinimo įmoką praleis ir padengs ją vėliau, tačiau nereikėtų pamiršti, kad tokiais atvejais vartotojui pradedami taikyti delspinigiai ir prastėja jo asmeninė kredito istorija. Tai reiškia, kad tokiu atveju žmogaus galimybės ateityje gauti paskolą tampa vis mažesnės. Jei kreditoriai, į kuriuos jūs kreipsitės ateityje, vertindami jūsų asmeninę kredito istoriją joje matys, kad jūs anksčiau buvote praleidę bent vieną paskolos grąžinimo įmoką, vertins jus kaip nepatikimą potencialų klientą. Todėl jei jūs nenorite su tuo susidurti, būtinai privalote tinkamai ir laiku vykdyti visus paskolos sutartyje numatytus reikalavimus ir pateiktas sąlygas.

Taigi, kaip jau buvo minėta, jūs turite pagalvoti apie savo pagrindinį tikslą. Jūs turite žinoti, ką norite pasiekti. Vieni vartotojai dėl paskolos kreipiasi tuomet, kai jiems pristinga pinigų iki būsimo atlyginimo. Tokiais atvejais jie įprastai kreipiasi dėl greitojo kredito, o ne dėl vartojamosios paskolos, kadangi dažniausiai tuomet jiems reikalinga pinigų suma būna kur kas mažesnė ir imama trumpesniam terminui. Tuo tarpu kiti žmonės kreipiasi dėl vartojamųjų paskolų, kurias planuoja panaudoti pačioms įvairiausioms paskirtims, pvz., vykti į tolimą kelionę, atlikti savo būsto remontą, įsigyti naują buitinę techniką, baldus ar kt. Žinoma, nereikia pamiršti ir paskolų automobiliui įsigyti, verslo paskolų, būsto paskolų ir kt. Yra labai daug skirtingų paskolų rūšių, kurias jūs rasite šiuolaikinėje tokių finansinių paslaugų rinkoje.

Atsižvelgiant į tai, koks yra jūsų tikslas ir ką jūs iš tikrųjų norite pasiekti paskolos pagalba, galėsite daug lengviau pasirinkti ir pačią paskolą. Kaip jau supratote, kiekviena paskola gali būti labai skirtinga, o tai reiškia, kad skirtingų rūšių paskoloms yra taikomos ir skirtingo dydžio palūkanos bei skirtingi paskolų grąžinimo terminai – nepamirštant ir daugybės kitų besiskiriančių paskolų sąlygų. Todėl pirmiausia turėtumėte pradėti nuo savo poreikių ir lūkesčių išsiaiškinimo.

Kibkite į paskolų paiešką internetu

Žinoma, nors šiandien mes gyvename moderniųjų technologijų amžiuje, vis dar yra žmonių, kurie negalėtų savęs vadinti šiuolaikiniais moderniųjų technologijų vartotojais, kurie be viso to negalėtų išverti nei akimirkos. Todėl jei ir jūs pastaruoju metu pakankamai retai naudodavotės internetu, turbūt klausite savęs, kodėl gi jums tokiu atveju reikėtų pasinaudoti internetu? Nejaugi nėra jokios kitos galimybės pasirinkti paskolą?

Suprantama, kad atsakymas į minėtą klausimą yra akivaizdus – paskolą galima pasirinkti tiek fizinėje, tiek ir virtualioje erdvėje. Tačiau kadangi šiandien rinkoje veikia ne vienas kreditorius, paskolų pasiūlymų yra daugybė. O tai reiškia, kad jei jūs paskolos ieškosite fizinėje erdvėje, lankydamiesi kiekvienų kreditorių filialuose, išeikvosite pernelyg daug savo laiko ir vargu ar galėsite labai efektyviai pasirinkti patį palankiausią paskolos pasiūlymą, nes galiausiai jums pabos tokiu būdu ieškoti paskolų ir jūs pasirinksite tai, kas jums bus pasiūlytą (nepaisant to, ar tas variantas bus pats palankiausias). Todėl akivaizdu, kad interneto pagalba šiandien paskolos paieškos ir jos pasirinkimas gali tapti kur kas lengvesnis.


Kita vertus, vėlgi, nėra labai efektyvu lankytis kiekvienų kreditorių internetiniuose tinklalapiuose, kai vietoje to, galima pasinaudoti paskolų palyginimo platformomis internete. Tai reiškia, kad jums taip pat nėra jokios būtinybės valandų valandas praleisti nagrinėjant kiekvienų oficialių kreditorių internetiniuose tinklalapiuose pateikiamą informaciją, bandant suprasti, kurie paskolų pasiūlymai galėtų būti patys tinkamiausi. Jūs galite be vargo ir visiškai nemokamai pasinaudoti paskolų palyginimo portalais, kuriuose surasite oficialių kreditorių ir jų taikomų paskolų pasiūlymų sąrašus. Kai tai padarysite, tuomet jūs galėsite sutaupyti labai daug laiko, nes visa svarbiausia ir koncentruota informacija bus pateikiama vienoje vietoje.

Paskolos paraiškos pateikimas

Kai jūs pasirinksite kreditorius, jums reikės užpildyti paskolos paraišką, kurią pateiksite kreditorių internetiniame tinklalapyje. Įprastai paskolos paraiškos užpildymas tetrunka vos keletą minučių, kadangi dažniausiai kreditoriai prašo pateikti tik labai elementarią informaciją, kartu pasirašant ir sutikimą, kuris suteikia kreditoriams leidimą tvarkyti jūsų asmens duomenis. Trumpiau tariant, kuomet jūs suteiksite jiems prieigą prie savo asmens duomenų, jie galės labai lengvai ir operatyviai įvertinti jūsų finansinę padėtį ir gauti visus jiems reikalingus duomenis.

Jūsų mokumo vertinimo procesas

Kai yra pateikiama paskolos paraiška, kreditoriai visuomet pradeda vartotojo mokumo vertinimo procesą. Tai yra labai svarbus žingsnis, be kurio negali būti suteikta nei viena paskola. Jau seniai praėjo laikai, kuomet paskolos būdavo suteikiamos bene kiekvienam vartotojui, nepaisant jo mokumo. Dabar tvarka yra labai griežta ir kiekvienas kreditorius visų pirma privalo išsiaiškinti ar vartotojas, kuris nori gauti paskolą, yra mokus ir galės grąžinti jam suteiktą paskolą.

Vartotojų mokumo vertinimo procesas įprastai būna labai greitas ir sklandus, kadangi šiandien oficialūs kreditoriai turi prieigą prie visų jiems reikalingų informacinių sistemų. Tačiau vėlgi, kiekvienas atvejis yra individualus ir skirtingas. Pavyzdžiui, jei žmogus dirba pagal oficialią darbo sutartį, tuomet apie jo gaunamas pajamas kreditoriai galės matyti SODROS informacinėje sistemoje. Tačiau jei žmogus pagal darbo sutartį nedirba ir, pavyzdžiui, dirba pagal individualios veiklos pažymą, jis kreditoriams turės pateikti daugiau papildomų dokumentų, kadangi kreditoriai apie jo gaunamas mėnesines pajamas nematys jiems aktualios informacijos minėtoje sistemoje. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie kitus atvejus, kuomet žmonės dirba pagal verslo liudijimą, civilinę paslaugų sutartį, autorines sutartis ir kt. Kai kuriais atvejais vartotojų mokumo vertinimo procesas gali užtrukti ir ilgiau – ir keli iš jų jau buvo paminėti.

Kita vertus, nereikėtų išsigąsti – tai tikrai nėra labai ilgas procesas. Šiuo atveju, jei jūs kreipiatės į kreditorius darbo dienos pradžioje ir labai operatyviai pateikiate jiems visus jų prašomus dokumentus, tuomet yra labai didelė tikimybė, kad jūsų mokumas bus įvertintas dar tą pačią dieną, kartu pateikiant jums atsakymą dėl jūsų pateiktos paskolos paraiškos. Tuo tarpu, jei jūs dirbate pagal darbo sutartį ir visus duomenis apie jūsų gaunamas pajamas kreditoriai mato atitinkamose informacinėse sistemose, visas procesas tampa dar trumpesnis ir operatyvesnis, todėl pastaruoju atveju atsakymo iš savo pasirinktų kreditorių jūs galite sulaukti ir vos per keletą valandų ar netgi dar greičiau.

Žinoma, kreditoriai atsižvelgia ne tik į žmogaus gaunamas mėnesines pajamas. Tai tikrai nėra vienintelis jiems svarbus veiksnys, kai yra kalbama apie vartotojų mokumo vertinimą. Jokiu būdu niekuomet nepamirštama įvertinti ir žmogaus asmeninės kredito istorijos, darbo stažo, finansinių įsipareigojimų dydžio, šeimyninės padėties, gyvenamosios vietos, miesto, nepilnamečių vaikų skaičiaus ir kt. Yra begalė skirtingų detalių, į kurias atsižvelgia ir kurias labai atidžiai įvertinta kreditoriai.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad finansinių įsipareigojimų dydžiui įprastai yra skiriamas ypač didelis dėmesys, kadangi jei vartotojas, kuris nori gauti paskolą, turi pernelyg daug finansinių įsipareigojimų, jis neturės galimybės gauti paskolos – net jei jo mėnesinės gaunamos pajamos yra labai didelės. Įstatymuose yra labai aiškiai nustatyta, kokia galima finansinių įsipareigojimų riba. Jei žmogus kreipiasi vienas, tuomet yra taikoma 20 proc. jo visų gaunamų mėnesinių pajamų finansinių įsipareigojimų riba. Tuo tarpu, jei jis kreipiasi su bendraskoliu, pvz., savo šeimos nariu, yra taikoma 40 proc. riba. Tai reiškia, kad bendros mėnesinės paskolų ar kitų finansinių įsipareigojimų mokėjimo įmokos negali viršyti minėto procento. Jei jis yra pasiektas, papildomos paskolos gauti nebėra jokios galimybės (nebent bus padengti jau turimi finansiniai įsipareigojimai).

Be to, kaip jau buvo minėta, svarbia tampa ir jūsų šeimyninė padėtis. Jei jūs turite šeimą ir gyvenate santuokoje, kreditoriai vertins jūsų šeimos pajamas. Tuo tarpu, jei jūs nuspręsite kreiptis be bendraskolio, t.y. vieni, tuomet jūsų gaunamos pajamos gali būti dalinamos per pusę, o tai reiškia, kad jūsų galimybės gauti paskolą tokiu atveju taps kur kas mažesnės. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir daugybės kitų individualių veiksnių. Tikrai nereikėtų manyti, kad jei jūsų mėnesinės pajamos yra 1000 eurų, jūsų finansinių įsipareigojimų suma per mėnesį galės būti 400 eurų. Anaiptol. Ji gali būti ir kur kas mažesnė. Viskas priklauso nuo konkrečios situacijos. Kai kuriais atvejais net ir gaunant didesnį mėnesį atlyginimą, minėta finansinių įsipareigojimų suma gali būti perpus mažesnė. Todėl kiekvienas atvejis yra individualus ir kiekvieną vartotoją kreditoriai vertina individualiai, atsižvelgdami į daugybę svarbių veiksnių.

Pabaigai, jei norite gauti paskolą

Taigi, kaip matote, veiksnių, į kuriuos būtina atsižvelgti, yra labai daug. Dėl šios priežasties jūs neturėtumėte skubėti. Visas procesas turi vykti labai apgalvotai ir atsakingai. Pirmiausia pradėkite nuo savo lūkesčių išsiaiškinimo, tuomet atidžiai įvertinkite dabartinę paskolų pasiūlą, kreipkitės į kreditorius, gaukite visus jums svarbius atsakymus, sudarykite būsimų veiksmų planą ir tuomet pasistenkite jį tinkamai bei profesionaliai įgyvendinti, apsaugodami savo asmeninę finansinę situaciją.